Sky Atlantic, C J Skuse tarafından yazılan ve 2017 yılında yayınlanan Sweetpea adlı romanı televizyona uyarlayacak. Roman, American Psycho ile Fleabag’in bir araya gelmesi şeklinde tanımlanabilir.

Sweetpea, küçük bir İngiliz kasabasında erkek arkadaşı ve küçük köpeği ile sessiz sakin bir şekilde yaşayan ve çalışan, hırslı ama sıkılmış, sıradan bir kız Rhiannon Lewis’ın hikayesini anlatıyor. Rhiannon, gündüzleri bir editör yardımcısı olarak çalışıyor, işini alçaltıcı ve tatmin edici olmaktan uzakta buluyor. Akşamları ise arkadaşlarının evlilik ve bebek yapma planlarını dikkatlice dinliyor. Rhiannon hiçbir zaman şikayet etmiyor. Normal olmaya çalışıyor ancak bu maskenin ardında vahşi bir güç uyku halinde ve Rhiannon’ın unutabileceğini umduğu uzun süredir gömülü olan bir sır var.  Altı yaşındayken beş çocukla birlikte kendisine bakıcılık yapan bir kadının evinde saldırıya uğramış ve bu saldırıdan sağ kurtulan tek kişi olmuştur. Ancak başına aldığı çekiç darbesi sonucunda beyninde bir hasar meydana gelmiş, yıllar içinde merhamet ve şefkat gibi duygularından yoksun bir insana dönüşmüştür. Bir  gün şans eseri bir yabancıyla yaşadığı şok edici şiddet eylemi sonrası bu maske düşüyor ve uzun zamandır gizli tuttuğu karanlık tarafıyla yüzleşmek zorunda kalıyor. Herkesin gözden kaçırdığı bu kız cinayetten yırtabilir.

Böylesine acımasız bir katilin normal insanlara uyum sağlama çabası, öfkesini dizginlemek uğruna rol yapması karşısında izleyici hem ürkecek hem de kendini gülmekten alıkoyamayacak.

Dizinin ilk sezonu 8 bölüm sürecek. Kirstie Swain (Pure), kitabı senaryolaştıracak isim.

See-Saw Films (The North Water, State of the Union, Top of the Lake), dizinin yapım şirketi. Patrick Walters, Jamie Laurenson, Hakan Kousetta, Iain Canning, Emile Sherman ve Liz Lewin, dizinin yönetici yapımcıları.

Kaynak