Star Wars: Ahsoka’da rol alacak 3. oyuncu belli oldu.

Geçen sene Aralık ayında yapılan Disney’in Yatırımcı Günü etkinliğinde gelecekte karşımıza çıkacak Star Wars projelilerinden bahsedilmişti. Bu projelerden biri de Disney+’ın hit dizisi The Mandalorian’ın uzantısı Star Wars: Ahsoka’ydı.

Rosario Dawson, dizinin ana karakteri Ahsoka Tano’yu ilk kez The Mandalorian’ın 2. sezonunun 5. bölümünde canlandırmıştı.

Star Wars filmlerinin 2. üçlemesinde Anakin Skywalker/Darth Vader’ı canlandıran Hayden Christensen’in karakterini yeniden canlandırmak üzere diziye katıldığı ile ilgili haberi Ekim ayında almıştık.

Natasha Liu Bordizzo’nun (The Society) evrenin sevilen karakteri Sabine Wren’i canlandıracağı ile ilgili haberi ise dün aldık. Wren, Star Wars evreniyle ilk kez animasyon dizisi Star Wars Rebels’da karşımıza çıkmıştı. Wren, genç bir Mandaloryalı ve özellikle konu patlayıcılar olduğunda bir silah uzmanı. Ayrıca grafiti sevgisiyle tanınır ve Mandalore İmparatorluk Akademisi’nden ayrıldı. İmparatorluğun çöküşünden sonra, Wren ve Tano, kayıp arkadaşları Ezra Bridger’ı aramak için yola çıktılar.

Star Wars Rebels animasyonunda karakteri Tiya Sircar seslendirmişti.

27 yaşındaki Avustralyalı oyuncu ilk çıkışını 2016’da yayınlanan “Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny” filminde yapmıştı. Bunu “The Greatest Showman”, “Guns Akimbo”, Hotel Mumbai” ve  “The Voyeurs” filmleri takip etti. Netflix’in popüler ama pandemi nedeniyle iptal edilen dizisi The Society’de Helena Wu karakterini canlandırmıştı. Quibi dizisi Most Dangerous Game’de de izleyici karşısına çıkmıştı.

Bordizzo, sporda – özellikle dövüş sanatlarında, Taekwondo’da siyah kuşak sahibi olduğu güçlü bir geçmişe sahiptir.

Kaynak