Yıldız Savaşları ürünlerine sonbaharda yeni bir çizgi dizi eklenecek: Star Wars Rebels

CGI teknolojisiyle hazırlanan animasyonun yapımcılığını Lucasfilm ve Lucasfilm Animation üstleniyor. Yayıncı kanal ise geçen yıl Lucasfilm’i satın alan Disney’in Disney XD’si.
Bu sonbaharda izleyeceğimiz dizi, hikaye olarak 2005 ve 1977 filmlerinin arasındaki zamanda geçecek.
Bu zamanlarda, Galaktik İmparatorluk ele geçirdiği kontrolü arttırarak Galaksi’deki kalan tüm Jedi savaşçılarını yakalamaya çalışıyor. Bu esnada, İmparatorluk’a karşı acemice bir başkaldırı da şekillenmekte.

Dizinin yayın tarihine çok olsa da şimdiden paylaşılan karakter bilgileri ve videolar var. Eh bize de bu paylaşımları sizler için bir araya toplamak düşüyor.

İçindekiler:

Karakterler

Dizide 7 ana karakter var. Bu karakterler ile ilgili çizimler, seslendiren ve çizen sanatçılarla röportajlar ile diziden sahneler içeren videolar ile süslü minik bilgilere yer verelim.


Hera

Hera

Hera

Vanessa Marshall tarafından seslendiriliyor.
İmparatorluk’a başkaldıran asi grubunun gemisi olan The Ghost’un pilotu. Twi’lek ırkından (şu kafalarından kuyruk çıkanlar).
Çok kararlı bir tipleme. Grubun bir nevi kalbi gibi. O olmasa herkes bir tarafa dağılırdı” diyor yapımcı Dave Filoni alttaki videoda.


Kanan

Kanan

Kanan

Freddie Prinze Jr. tarafından seslendiriliyor.
Büyük Jedi Temizliği isimli soykırımdan sağ çıkmış olan kaçak bir Jedi. İmparatorluk’un dikkatini çekmemek için ışın kılıcını bir yerde kilitli tutmakta.


Ezra

Ezra

Ezra

Taylor Gray tarafından seslendiriliyor.
14 yaşında karizmatik bir dolandırıcı ve hırsız. Lothal gezegeninde yaşarken İmparatorluk, Ezra’nın ülkesinde kaynak arayışıyla kömür ocakları açmaya başlıyor. Gücü kullanmayı yeni yeni öğreniyor. Hayatta kalmak için hırsızlık yapıyor ve kimseye sadık değil.


Zeb

Zeb

Zeb

Steve Blum tarafından seslendiriliyor.
Zeb Orrelios, fiziksel gücüyle tanınan bir yardımcı. Görünüşü Chewbacca‘dan yola çıkılarak tasarlanmış.


Sabine

Sabine

Sabine

Tiya Sircar tarafından seslendiriliyor.
Sabine, bir Mandalorian. Silah ve patlayıcılar üzerine uzman. Aynı zamanda İmparatorluk karşıtı propaganda amacıyla İmparatorluk tesislerini işaretleyen bir graffiti sanatçısı.


The Inquisitor

The Inquisitor

The Inquisitor

Pau’an ırkından. Karanlık Taraf’ın gücünü kullanan bir numaralı kötü adam.


Chopper

Chopper

Chopper

Huysuz bir Astromech Droid. Yaratıcılarının sıfır mallar alacak parası olmadığından, ikinci el yedek parçaların birleştirilmesiyle üretilmiş. Görünüşü R2-D2‘dan esinlenerek tasarlanmış ama karakterinin alakası yok. Huysuz, tedirgin, kendi bildiğini okuyan, inatçı ve birlikte çalıştığı organik insanları pek az önemseyen bir tip.


Eğlencelik ;)

Chopper demişken rahmetliyi anmadan olmaz elbet. :)

http://www.youtube.com/watch?v=k3J9a7xNrD8

Diğer GörsellerDiğer Videolar

“Ignite” (Ateşleme) Başlıklı İştah Açıcı Niteliğinde Kısa Fragman
Çok uzun zaman önce…
Uzak bir galakside…
Bir isyan kıvılcımı ateşlendi.

“Spark” (Kıvılcım) Başlıklı İştah Açıcı Niteliğinde Kısa Fragman
Bir isyanı ateşlemek için tek kıvılcım yeter.

Bir de The Clone Wars vardı.
Sahi, o n’oldu?

Disney’in Lucasfilm’i almasının ardından Amerika’da Cartoon Network’teki yayını 5. sezonla sona eren Star Wars: The Clone Wars‘un 13 bölümlük 6. ve son sezonu sadece Alman kanalı Super RTL’de (15 Şubat’tan itibaren) yayınlanıyordu. Geçtiğimiz günlerde ise Amerika’da Netflix kanalı 6. sezona arka çıktı ve 7 Mart’ta bu son sezonu online yayınlayacağını duyurdu.