that 70s show

that ’70s show

That ’70s Show, 70’li yılların Amerikan kültürünü anlatan, sosyal, politik ve teknolojik gelişmelere değinen, bir grup gencin komik maceralarını ve bodrum diyaloglarını oldukça komik bir şekilde aktaran Amerikan yapımı bir dizi.Dizinin en öne çıkan olaylarından biri bodrumda geçiyor: Yuvarlak bir masa etrafında dönen bol dumanlı muhabbetler. Bir diğer değinilmesi gereken nokta ise hayal sahneleri. Karakterlerimizin kurduğu hayaller oldukça eğlenceli sahneleri beraberinde getiriyor.8 sezondan oluşan dizi, birçok isimsiz oyuncunun ünlenmesine yardımcı olmuş. ABD’de 1998-2006 yılları arasında yayınlanmış. Başrollerinde Ashton Kutcher, Topher Grace, Mila Kunis ve Laura Prepon gibi isimler yer almış.

Dizi, Wisconsin eyaletindeki hayali Point Place kasabasında geçmekte. Dizi daha önce Tv8 kanalında Türkçe altyazı ve Türkçe dublajlı olarak yayınlanmış, şu anda ise Comedy Smart kanalında Türkçe altyazılı olarak yayınlanmakta.

that '70s show

that ’70s show

İşte karakterler:Eric Forman: Grubun elebaşıdır. Sıska bir yapısı vardır. Star Wars hayranıdır. Jest ve mimik konusunda oldukça başarılıdır. Ancak dizinin son sezonunda, Topher Grace’in Spider Man 3 filmi çekimleri sebebiyle kendisini göremeyiz. bknz: venomRed Forman: Eric’in babasıdır. Kore Savaşı’na katılmıştır. Biraz agresiftir, yeri gelir evde fırtınalar koparır ama karısının yola getirmesiyle durulur. Her hali çok komiktir.Kitty Forman: Eric’in annesidir. Çocuklarını çok seven bir hemşiredir. Ailede düzeni sağlayan kişidir. Zorda kaldığında biraz içici olduğu söylenebilir. Çok komik bir gülüşü vardır ve dizinin ağır toplarından biridir.Michael Kelso: Zeka seviyesi biraz düşüktür. Fakat oldukça komiktir. Hayali astronot olmaktadır. Yakışıklıdır ve kendisi de bunun farkındadır.Steven Hyde: Eric’in yakın arkadaşıdır. Annesi tarafından terk edilince Formanlar’ın yanına yerleşir. İnce bir mizah anlayışı vardır. Dizinin vazgeçilmez karakterlerinden biridir.Fez: Gerçek adı bu değildir. Nereli olduğu tam bilinmemektedir. Zaten “fez” de “foreign exchange student” kelimelerinin biraz deforme olmuş kısaltmasıdır. Kadınlara çok düşkündür, şekeri çok sever.Donna: Eric’in sevgilisidir. Formanlar’ın komşusu olan Pinciotti çiftinin tek kızıdır. Dizinin en ağırbaşlı karakteri denebilir kendisi için.Jackie: Zengindir, güzeldir, kısa boylu ve sevimlidir. Şımarık haliyle karakter olarak hayli farklı olsa da Donna ile yakın arkadaştır.Bob: Formanlar’ın komşusu, Donna’nın babasıdır. Red’den sürekli hakaret işitmeye alışıktır.lauri: forman çiftinin kızıdır. eric’le arası pek iyi değildir. dizinin en öne çıkan karakteri olduğu söylenemez. iki ayrı oyuncu tarafından canlandırılmıştır.