Backpackers

Son yıllarda hiç komedi dizisi yayınlamayan, 1 saatlik gençlik dramalarıyla ünlü kanalımız The CW, orijinal bir komedi dizisi için bu yaz yayınlamak üzere siparişini verdi: Backpackers

1185736_417599638351054_1123667315_n

 

Backpackers aslında The CW’ya ait bir dijital platform olan CW Seed’de yayınlanan bir web dizisiydi. CW Seed, birtakım animasyonlar, spor yorum programları, web dizileri, kişisel reality videolar yayınlanan ve CWTV.com’un kolu olan bir platform. Stupid HypeProm Queen ve Husbands gibi web dizileriyle de biliniyor.

Backpackers -th

Backpackers da aslen Kanada yapımı olan ve CW Seed ile CTV’ye ait CTV.ca‘da yayınlanan 8 bölümlük bir web dizisi olarak yayına başladı. İlk sezonu 2013 yılı içinde başlayıp biten dizinin şimdi de televizyonda yayınlanan bir komedi dizisi olarak yoluna devam etmesi kararı alındı.

The CW’dan 10 bölümlük 1.sezon siparişini alan dizinin ilk 4 bölümü internette yayınlanan 8 web bölümünün birleştirilip kurgulanmasıyla oluşturulacak. Kalan 6 bölüm ise yeni çekilen bölümler olacak.

backpackers-104-v3-balls_a45a90438_CWtv1 (1)

Bir yol hikayesi olarak tanımlayabileceğimiz dizide iki yakın arkadaşın Avrupa’nın çeşitli yerlerindeki maceralarına tanık olacağız.

Biraz daha detaylı konuya gelirsek…

backpackers-hed-2013

Web dizisinde (ve dolayısıyla ilk 4 bölümde) evlenme arifesindeki genç adam Ryan, evlilikleri öncesinde müstakbel gelin Beth ile birlikte bir Avrupa seyahatine çıkar. Burada çiftimiz son kez özgürce takılmaya karar verir ve birbirinden bir süreliğine ayrılırlar. Bu sırada birtakım yaramaz maceralara atılacaklar ve ileride bu süreçte neler olduğundan birbirlerine asla bahsetmeyeceklerdir. Ryan da yanına çapkın arkadaşı Brandon’ı alıp çılgın partilere akar. Sonrasında ise Ryan bu kararından pişman olur ve Brandon’la birlikte Avrupa’da karış karış Beth’i aramaya başlar. 

tumblr_muvr5aUXVB1seyttpo1_500

Devamında izleyeceğimiz olaylardan da kanal şöyle bahsetmiş:

Yazar olma hayalindeki Ryan’ın kayıp günlüğü internete sızdırılıyor ve bu sanal alemde büyük bir yankı uyandırıyor. İnternetteki bu yazılarını gören birileri tarafından keşfedilirse Ryan’ın hayali gerçek olabilir; ama önce kayıp günlüğünü bulması gerekiyor. Brandon’ın tembel kardeşi Andrew’ın da onlara katılmasıyla yola çıkıyorlar ve Tayland’dan Kanada’ya uzanan bir maceraya atılıyorlar. Burada kayıp günlüğü bulmaya çalışırken bir yandan da hayata, aşka ve partilere dair sorularına esas cevapları arıyorlar. 

Backpackers

foto4Kadroya bakacak olursak…

Başrollerde, Ryan karakteriyle mini dizi Titanic‘ten tanıyabileceğiniz Noah Reid‘i görüyoruz. Brandon rolü ise en son Nikita‘da bolca izleme fırsatı bulduğumuz Dillon Casey‘e emanet.

Brandon’ın kardeşi Andrew‘ı Reign‘den bildiğimiz Giacomo Gianniotti, Beth’i ise Blue Mountain State güzellerinden  canlandırıyor. 

Ayrıca Annie Unnold ve  dizide yer alan diğer isimlerden birkaçı.

backpackers-comedy-cw-seed-summer-2014

Web dizisini -yaşadığınız bölgeden dolayı sorun çıkarmıyorlarsa şayet- resmi sitesinden veya Youtube kanalından izleyebilirsiniz. Bekleyip hepsini TV dizisi haliyle izlemek isterseniz ise 14 Temmuz Pazartesi‘yi beklemek zorundasınız.

Son olarak bu da tanıtım filmi: