nbc dizilerinde tanıtımı döndüğünden beri yeni sezonun iddialı yapımlarından biri haline geldi. jay leno da “24 ve lost karışımı” diyince dikkatleri üzerine topladı ve nihayet yeni sezona merhaba dedi. ilk bölümü oldukça beğeni toplamış olacak ki 11 milyon izleyiciyle giriş yaptı sezona. böylece da nbc’nin son üç yılda en çok izlenen prömiyer sahibi dizisi oldu.
benzetmek gibi olmasın ama flashforward da bir zamanlar lost kitlesine oynamaya kalkıştı ama sonu hüsran olmuştu. umalım the event‘in kaderi flashforward’la benzeşmez!


konu;
efendim, şimdi ortada bir “the event” (yani olay, vaka, hadise) var ama şimdilik bundan haberdar değiliz. dizideki bir kaç karakter bu hadiseyi (merak etmeyin eminim bizim “düm tek tek hadise“yle pek alakası yoktur) biliyor. sean walker sevgilisiyle birlikte tatile çıkar ve ona evlenme teklif etmek için uygun zamanı kollar, fakat olaylar öyle bir cereyan eder ki (tam evlenme teklif edecekken “imdat” diye bağıran ve boğulmakta olan birini ölmekten kurtarır ve böylece dest-i izdivaç ertelenmiş olur) yüzüğü hiç ona uzatıp taliplenemez. çünkü bir gün otele döndüğünde odasına giremez, sevgilisini orada bulamaz, hatta otelde hiç kayıtları bulunmadığı, öyle birilerinin burada hiç olmadığı iddialarıyla karşı karşıya kalır. ve böylece “the event” başlar.

diziyi lost gibi bir ordan bir burdan takip ediyoruz. şahsen benim başım döndü ilk bölümde; 23 dakika öncesi, 8 ay öncesi, 13 ay öncesi, senden öncesi senden sonrası vs. anlayacağınız izleyiciyi ayakta tutmak için, aksiyon yaratmak, gerilim sokuşturmak, biraz da soru işaretleri serpiştirmek velhasıl kelam seyicinin aklını allak bullak etmek için ellerinden geleni yapmışlar. kötü mü olmuş? ben bilmiyorum. kişiye göre değişir. ama dediğim gibi benim bir ara gözlerim karardı zamanda zıplayışlardan!

sean walker

sean walker

konuya devam edersek;
sonra kahramanımız sean walkeri bir uçakta elinde silahla kokpite girmeye çalışırken buluyoruz. nedeni terör estirmek değilmiş aslında, aksine terörizmi durdurmakmış. pilotun yanındaki şahıs sean’ın çok yakını olmaktadır ve abd başkanına suikast girişiminde bulunulmaktadır. merak etmeyin başkana bir şey olmadı.

şimdilik konu bu kadar. sean walker‘i jason ritter canlandırıyor. oyunculara şuradan buradan aşinalığınız olabilir. tek tek saydırmayın şimdi. imdb’de liste emirlerinize amade.dizi nick wauters tarafından nbc için yapılmış. şimdilik planda 13 bölüm var. 8 bölüm çekilmiş durumda.

tanıtım videosu;

http://www.youtube.com/watch?v=j4vumb8J-x8