-1Çift bölümle açılış yapan sezonun en ilginç komedilerinden biri The Last Man on Earth. Bir kıyamet sonrası komedisi olan dizi, 1 Mart’ta Fox kanalında başladı.

KONU

Yıl 2020… Dünya’da bir virüs salgını yüzünden hiç insan kalmamıştır. Phil Miller, hayatta kalan tek insan olarak şehir şehir dolaşır ve başka insanları arar durur. Bulamayınca Tucson şehrinde yaşamaya başlar. Bundan hemen önce de geçtiği yerlere Tucson’da olacağına dair işaretler bırakır.
Dünya’da tek başına kalmış bir adam olarak elbette zorlanarak ve vaktini normal hayatta yapamayacağı şeyleri yaparak geçirmektedir.
Ancak bir süre sonra Phil, gezegende ondan başka bir canlı olduğunu fark eder. Phil ile yabancı, insanlığın kurtulması için tüm farklılıklarını göz ardı ederler ve işbirliği yaparlar.

Hikaye de burada başlar.

-2

KARAKTERLER

-5

Phil Miller (Will Forte)

Kendisi “Dünya’daki son adam”dır. Zamanını eğlenceyle ve değişik şeyler yaparak harcamaktadır. Dizinin başında, yalnız olduğu sahnelerde sürekli Tanrı’yla konuşur.
Editörün notu: Altta ispiyon ile sakladığımız kısımlarda 2. bölüme dair bilgiler bulunmaktadır.
Kahramanımız, Carol ile karşılaşır ve aralarında ilginç bir ilişki başlar.

-7

Carol Pilbasian (Kristen Schaal)

Phil’in bıraktığı işaretleri görüp Tucson’a gelmiştir. Kendisini “Dünya’daki son kadın” olarak tanıtır. İlginç bir tiptir. Hayatına Dünya’daki hiçbir insan yok olmamış gibi devam etmektedir. Vurdumduymaz Phil’in neredeyse zıttı bir tavırla, eski kurallara uymaya devam ederek yaşamaktadır.

-6

TIRIVIRI BİLGİ

  • Phil Lord ve Christopher Miller‘ın yaratıcısı olduğu dizi, başta bir kısa film senaryosu olarak planlanmış. Ancak yazarlarımız bu projeden Will Forte’ye bahsettiklerinde Forte, –Life After People dizisinden de esinlenerek- bunu diziye dönüştürmeye karar vermiş.
  • Dizinin ilk bölümünün yazarı ve aynı zamanda başrolü aynı kişi: Will Forte
  • Dizinin çekimleri de oldukça zorlu geçmiş. Ekip için sette tam sessizliği sağlamak (uzaktan gelen araba kornalarını kaydetMEmek gibi) fazlasıyla zor olmuş.

The_Last_Man_On_Earth_a_l

SON SÖZ

Dizi, 2 bölümlük bir açılış yaptı. (Ben bu tanıtımı yazdıktan sonra 3. bölüm de yayınlandı.) Bir bölümü 22 dakika kadar olup ilk sezonu 12 bölüm olarak planlanmıştır. Tür olarak IMDb’de “Aksiyon/Komedi/Bilim Kurgu” yazsa da drama yönü de var bence (gelecekte geçmesi ve virüs salgını dışında bir bilim kurgu yönünü de görmedim ayrıca). Konusu ilginç olduğu için ilk bölümleri izlenip diziye bir şans verilebilir diye düşünüyorum.

LME_101_Promo_Richest_SIP_15_C_1280x720_375277635717