kimmyschmidt2Unbreakable Kimmy Schmidt, 30 Rock ile tanıdığımız Tina Fey tarafından yazılan 13 bölümlük bir komedi.
Birbirinden farklı 4 bayan, bir papaz tarafından “kıyamet koptu ve dünyada kimse kalmadı” diye kandırılarak bir yeraltı mahzenine kapatılıyorlar. Dizimiz bu olaydan 15 sene sonra yapılan bir polis baskını ile başlıyor. Tutsak olan 4 kadın, polis tarafından kurtarılıyorlar ve dünyada kıyamet kopmadığını anlıyorlar. Bu 4 kadından Kimmy Schmidt karakterimiz baş rolde.
Kadınlar dizinin ilk bölümünde New York’ta bir talk-show programına katılıyorlar ve bu şovda onlara yardım amacı ile para toplanıyor. Kimmy yardım parasını alması ile New York’ta kalmak istiyor. Bulduğu bir ev ilanı ve tesadüf eseri bulduğu bir iş ile 15 yıl geri kaldığı hayatına devam etmeye karar veriyor.

 

Karakterler

Kimmy Schmidt

Kimmy-SchmidtDizimizin baş karakteri olan Kimmy Schmidt, çevresine mutluluk saçan ve pes etmeyen bir karaktere sahip. Etrafındaki tüm insanlara mutluluk saçıp, dertlerine çare bulmak için sürekli çabalıyor. Hep renkli elbiseler giymeyi çok seviyor.
Karakteri The Office ten tanıdığımız Ellie Kemper canlandırıyor.

 

Jacqueline Voorheesrs_560x415-140822081330-1024.Jane-Krakowski-Kimmy-Schmidt.jl_.082214_copyEski hostes olan ve şimdilerin New York sosyetesi mensubu Jacqueline, kocası ile mutsuz bir evliliğe sahiptir. Biri üvey iki çocuğa sahiptir. Umursamaz tavırları ve her şeye sahip olması ile günümüz zengin insanlarının daha doğrusu jet sosyetinin bir kopyasıdır.
Karakteri, 30 Rock ve Ally McBeal‘dan tanıdığımız Jane Krakowski canlandırıyor.

 

Titus Andromedontitus_unbreakable_444_334Kimmy’nin siyahi ve gay olan ev arkadaşıdır. Yıllar önce taşradan meşhur olmak amacı ile New York’a göç etmiş ama şehir tarafından resmen yutulmuştur. Kimmy ile tanışması ile hayatı değişir.
Karakter, daha önce 30 Rock’ta yine gay rolü oynayan Tituss Burgess tarafından canlandırılıyor.

 

Lillian KaushtupperkaneKimmy ve Titus’un paragöz ev sahibidir. Uyuşturucu ve çetelerden sürekli bahsetmekte.
Karakteri, Carol Kane canlandırıyor.

 

Gretchen Chalker-Cyndee Pokorny-Donna Maria Nunez (Lauren AdamsSara ChaseSol Miranda)Unbreakable-Kimmy-Schmidt-mole-womenKimmy ile birlikte 15 yıl yer altında yaşayan fotoğraftaki sırası ile Maria-Gretchen-Cyndee köstebek kadınlar olarak adlandırılıyor ve haberler sayesinde belirli bir kitle tarafından tanınıyor.

 

Richard Wayne Gary Wayne

tumblr_nlfhw1gPYi1s97gquo1_500 Kızlarımızı kandıran papaz karakteri dizimizin başlarında yüzü gözükmeyecek şekilde gözüküyor ve Jon Hamm tarafından canlandırılıyor

 

Son Söz
Kimmy’nin iç dünyasını yansıtan pembe ve tonlarına sahip bir jenerik ile açılıyor dizi. Tina Fey’in tarzını seven ve özleyen kişiler çok sevecektir. Tina Fey konuk olarak dizide gözüküyor. New York’ta bir kadının hayatını merkeze olan ve onun 15 yıldır geri kaldığı şeyleri çok güzel anlatan hoş bir dizi. Netflix dizisi olması sebebiyle tüm bölümleri aynı gün içinde yayınlandı. 2.sezon onayını da aldı.