Sevilen birçok polisiye dizinin sahibi CBS kanalı, 2011-2012 sezonunda yayınlanması için geçtiğimiz aylarda yeni bir polisiye dizi için onay verdi. Adı Unforgettable olan bu dizi, 20 Eylül 2011 günü yayın hayatına başlayarak izleyicinin karşısına çıktı. Peki, tam olarak nasıl bir şey bu dizi? Sorunun cevabı yazının devamında.

Öncelikle konusundanbahsedecek olursak:
Dizi genel olarak Hyperthymesia sendromu bulunan Carrie Wells adındaki eski bir polis üzerine kurulu.Bu hastalığa sahip kişilerin neredeyse hiçbir şeyi unutmadıkları otobiyografik bir hafızaları var. Çevrelerinde uzun zaman önce olmuş bir olayı bile “her” detayıyla o anı yeniden yaşıyormuşçasına rahatlıkla hatırlayabiliyorlar. Carrie de bu özelliğini günlük hayatta kullanmaktan çekinmeyen biri. Ancak böylesine nadir bir özelliğe sahip olsa da küçüklüğünde gerçekleşen ablasının öldürülüşüyle ilgili neredeyse hiçbir şeyi hatırlamıyor.

Geçmişte olan her şeye rağmen hayatına yön veren ve başka şeylere yönelen (gönüllü hasta bakıcılık gibi) Carrie’nin hayatı üst kat komşusunun öldürülmesiyle birlikte bir kez daha yön değiştirir. Davayı araştıran kişi eski sevgilisi Al Burns çıkınca (araları kız kardeşinin davası yüzünden bozulmuş) kendisini bıraktığı dünyanın içine yeniden girmiş olarak bulur. Tabii kız kardeşinin öldürülüşünü araştırmaktan da geri kalmaz.Dizinin genel olarak konusu bu şekilde. Unforgettable da CSI ya da Law and Order gibi polisiye dizilerde olan “her bölüme bir vaka” özelliğini taşıyan bir polisiyelerden.Ufak not: J. Robert Lennon‘ın “The Rememberer” isimli bir kısa hikayesinden esinlenen dizi için -kendisi de bu hastalıktan muzdarip olan- aktris Marilu Henner danışmanlık ediyor.Unforgettable‘ın kadrosu ile devam edecek olursak:

Roe - Carrie - Mike - Al

Roe – Carrie – Mike – Al

Dizinin sahip olduğu 2 başrolden Carrie Wells’i çoğu kişinin Without A Trace ile tanıdığı Poppy Montgomery canlandırıyor. Bir diğer barol, eski sevgili, dedektif Al Burns’ü ise Nip/Tuck ile daha çok bilinen Dylan Walsh oynuyor.Yan karakterlere gelirsek, Carrie’nin yeni ekip arkadaşları Mike Costello karakterini oynayan Michael Gaston’ı, Roe Sanders rolünü oynayan Kevin Rankin’i ve Nina Inara karakterini canlandıran Daya Vaidya’ı dizide ön planda olan oyuncular olarak gösterebiliriz. Önemli kadronun geneli daha önce polisiye dizilerle bir şekilde iç içe olan kişilerden oluşmuş durumda. Kadronun kalanına da şuradan bakabilirsiniz.

Nina ve Carrie

Nina ve Carrie

Diziye gelirsek, CBS polisiyelerini seviyorsanız, hatta polisiyeyi seviyorsanız, dizi şans verilmeyi hak ediyor demektir. Dizideki oyunculuklar ve işlenen konular, dizinin kendi içinde ayrı bir bütünlüğe sahip olması diziyi daha da çekici hale getiren etkenlerden.Son olarak, diziyle ilgili fikir sahibi olmak isteyenler bu videoya da bakabilirler. İyi seyirler…