usa-network-rush-complications-satisfaction (1)Yaz dizileriyle öne çıkan kablolu kanallardan USA Network’un önümüzdeki yaz için oldukça çekici duran iki yeni yapımı var. Daha önce sitede birçok kez bahsini ettiğimiz bu iki gerilim dizisiyle ilgili, kısıtlı da olsa, elimizdeki bilgileri toparlayıp başlamalarından önce birazcık tanıyalım dedik.


COMPLICATIONS

complications_aspot_preprem_2490x1418_v2Kanalda uzun yıllar devam eden ve geçen sene sonra eren Burn Notice yaratıcısının elinden çıkan Complications, sürekli şaşırtan bir gerilim dizisi olarak tanımlanıyor. Başrolünde Terra Nova ve Vegas gibi dizilerden tanıyabileceğiniz Jason O’Mara‘nın yer aldığı dizinin ilk sezonu 10 bölüm sürecek.

complicationsComplications, hala kızının ölümünün yarattığı duygusal etkilerle boğuşan, hayattan umduğunu alamamış, bir banliyöde yaşayan Dr. John Ellison’ı merkezine koyuyor. John, bir arabadan ateş edilen bir çocuğu kurtarıyor ve hiç ummadığı bir şekilde kasabanın kahramanı ilan ediliyor. Çocuğun hala öldürülmeye çalışıldığını öğrendiğinde ise bedeli ne olursa olsun onu korumaya devam etme kararı alıyor. Bu yolda da iş, doğru amaçlar için yanlış şeyler yapmaya ve ahlak değerlerinden taviz vermeye kadar varıyor.

complications-usa-jason-omara-jessica-szhorDizide ayrıca;

  • Jessica Szohr (“Gossip Girl”) genç ama kabiliyetli hemşire Gretchen’a,
  • Beth Riesgraf (“Leverage”) kocasına destek çıkarken bir yandan kendi başındaki belalarla uğraşan John’un karısı Samantha’ya,
  • Lauren Stamile (“Burn Notice”) John’un davranışlarının sonuçlarından kendini de nasibini almış vaziyette bulan iş arkadaşı Dr. Bridget O’Neill’a hayat verecek.

Dizi 18 Haziran’da başlayacak ve Graceland öncesinde yayınlanacak.MR. ROBOT

mr

indirMR. ROBOT,  gündüzleri siber güvenlik mühendisi olarak çalışırken geceleri kanunsuz bir hacker olan Elliot adındaki antisosyal genç bir programcıyı merkezine koyuyor.

Bir gün, gizli bir hacker grubu liderinin kendine çeşitli çok uluslu şirketleri çökertmesinde yardım etmesi için iş teklifi aldığında yol ayrımına düşüyor. Çünkü bu adamın Elliot’u bu kadar çok istemesinin nedenlerden biri çalıştığı şirketteki konumu.

mr_robot_promoEliot karakterine Rami Malek (24, The Pasific), gizli hacker grubunun liderine Christian Slater (Mind Games, Breaking In) hayat verecek.

Kadroda ayrıca Portia Doubleday (Her), Carly Chaikin (Suburgatory) ve Martin Wallström (Easy Money III) gibi isimler de yer alıyor.

usa-mr-robot-hed-2015

İlk sezonu 10 bölüm sürecek olan dizi 24 Haziran’da başlayacak ve Suits arkasından yayınlanacak.