Viaplay dizisi Professionals, 23 Kasım’da izleyiciyle buluşacak. Bunlar da fragman ve posterleri:

Başrollerini Tom Welling (Smallville, Lucifer), Brendan Fraser (The Mummy film serisi, Condor, The Affair) ve Elena Anaya‘nın (Jett, MotherFatherSon, Días de Navidad) paylaştığı dizi, 2019 yılı ilkbaharında onay almıştı. Aksiyon ve macera ögeleri içeren drama türündeki dizinin çok uluslu oyuncu kadrosunda Suraya Rose Santos, Tanya van Graan, Stevel Marc, Ken Duken (Parfum), Kai Luke Brummer, Nic Rasenti, Jazzara Jaslyn, Danielle Ryan, August Wittgenstein (Das Boot), Lisa Loven Kongsli (Okkupert), Andre Jacobs (Black Sails) ve Saïd Taghmaoui gibi isimler yer alıyor.

2012 yılı yapımı Soldiers of Fortune isimli filmden uyarlanan dizinin yaratıcısı Jeff Most. Michael Colleary ise yürütücüsü konumunda. Bu ikiliye yapımcı koltuğunda Welling, Fraser, Anaya üçlüsü dışında Michael Auret, Howard Cohen, Herbert Kloiber ve Bharat Nalluri gibi isimler eşlik etmiş.

Çok sayıda yapım şirketi tarafından hazırlanan dizinin çekimleri Güney Afrika ve İrlanda gibi ülkelerde yapılmış. Dizinin bir diğer yayıncı kuruluşu da Almanya’nın RTL 2 kanalı olacak. Dili İngilizce olan dizi, 10 bölümden oluşmakta.

Dizinin konusu ise kısaca şöyle:

Milyarder fütürist Peter Swann (Fraser) ve vizyon sahibi tıpçı nişanlısı Dr. Graciela “Grace” Davila (Anaya), ileri düzeyde gelişmiş tıbbi uyduları bir sabotaj sonucu patladıktan sonra olayı araştırması için Vincent Corbo (Welling) isimli eski bir istihbarat ajanından yardım isterler.