Arap turist bekleyen Vicky McClure

Vicky McClure (Line of Duty, This is England, Broadchurch, Trigger Point), yapımcılığını Left Bank Pictures ve BYO Films’in üstlendiği, yas tutan bir anne ile kızını öldürdüğüne inandığı adam arasında gelişen ilişkiyi takip eden 4 bölümlük psikolojik gerilim dizisi Without Sin’in başrol oyuncularından biri oldu.

Johnny Harris (The Salisbury Poisonings, Medici, Troy: Fall of a City), dizinin diğer başrol oyuncusu.

BAFTA ve RTS ödüllü aktris Vicky McClure, 14 yaşındaki kızını birkaç yıl önce ailelerinin evinde ölü bulan bir kadın olan Stella Tomlinson’ı canlandıracak. Johnny Harris, cesedin başında kan içinde duran adam Charles Stone karakterine hayat verecek.

Vicky McClure ve Johnny Harris ikilisini 2010’daki This Is England ’86’den sonra bir kez daha bir araya getiren diziyi, yeni isimlerden Nottingham doğumlu Frances Poletti yazdı.

Nottingham merkezli drama, genç kızının ölümünden 3 yıl sonra Stella’nın hayatına ve hala nasıl kederinin esiri olduğuna odaklanıyor. Çok sevdiği tek çocuğunu kaybetmesi, hayatında derin ayrılıklar yaratmıştır ve bu durumla yüzleşmek için her gün mücadele etmektedir. O geceki olaylarda suçluluk ve pişmanlıkla harap olmuş, bir Uber sürücüsü olarak gece hayatını yaşamayı yeğliyor. Halen aile evinde yaşayan kocası Paul’den uzaklaşmıştır. Onarıcı Adalet tarafından irtibat kurulduğunda, Stella ve Paul, günahlarının kefaretini ödemek ve kızlarını öldürdüğü için özür dilemek istediğine inandıkları Charles’ın kaydedilmiş bir kaydını dinlemek için tekrar bir araya gelirler.

Bu gelişmenin ardından Stella, Millfields’e geri döner ve etrafına güvendiği ve değer verdiği insanları, annesi Jessie ve en iyi arkadaşı Remy’i alarak Charles ile işleri bir adım daha ileri götürmeye karar verir. Stella, Onarıcı Adalet Arabulucusu ile birlikte hapishaneyi ziyaret etmeyi ve kızının katiliyle yüz yüze gelmeyi kabul eder. Ama hiçbir şey onu Charles’ın bir sonraki söyleyeceği şeye hazırlayamazdı.

Üstteki kareden de anlaşılacağı üzere dizinin çekimlerine Nottingham ve Shrewsbury’de başlanmış durumda.

Vicky, “İyi arkadaşım ve İngiltere’nin en iyi aktörlerinden biri olan Johnny Harris ve Nottingham’ın The Television Workshop üyeleriyle bir kez daha çalışmaktan heyecan duyuyorum. Memleketimde film çekmek bir rüyanın gerçekleşmesi” demiş.

Dizinin yapımcılığını Left Bank Pictures (Quiz, The Crown, Behind Her Eyes) üstlenecek. Vicky ve Jonny Owen‘ın yapım şirketi Build Your Own Films, dizinin ortak yapımcısı.

Andy Harries, Sian McWilliams, Vicky McClure, Johnny Harris dizinin yönetici yapımcıları. Guy Hescott, dizinin yapımcısı, Al Mackay (Cobra, Deep Water), dizinin yönetmeni.

Kaynak