Daha önce şurada 9 tane web dizisinden bahsettiğimiz yazı dizimizin ikinci bölümü ile karşınızdayız. Yine dramadan komediye birbirinden farklı ve eğlenceli web dizileriyle tanışmak istiyorsanız, buyurun yazının devamına.

Blue

Başrolünde Julia Stiles‘ın yer aldığı bu web dizisinde, “gizli” hayatını oğlundan saklayarak yaşamak zorunda olan bir annenin, hem çevresiyle hem de geçmişiyle verdiği mücadeleyi izliyoruz. Dizinin şu ana kadar 12 bölümlük 1 sezonu yayınlandı. 2. sezonu ise 15 Mart 2013 tarihinde başlayacak. Bölümler ise ortalama 8 dakika uzunluğunda. Dizinin yaratıcı kadrosunda ise, In Treatment dizisinde de parmağı olan Rodrigo García da yer alıyor. Bazı bölümlerde ise, Sarah Paulson ve David Harbour da karşımıza çıkıyor. 2. sezonda ise Michelle Forbes karşılaşacağımız isimlerden biri. 2.sezon 26 bölümden oluşacak.


Burning Love

Bir evlilik programı aracılığıyla aradığı  mükemmel kadını bulmaya çalışan genç ve çekici bir itfaiyecinin başına gelen komik olayları anlatıyor. Dizideki evlilik yarışması, The Bachelor ve The Bachelorette programlarının formatında. Programların formatı ise kısaca, hayatının aşkını bulmak isteyen birinin, 25 tane yarışmacı arasından çeşitli yollarla seçim yapmasına dayanıyor. Burning Love’ın ilk sezonuna Jennifer AnistonKristen BellKen JeongBen StillerAdam Scott , Abigail Spencer gibi birbirinden ünlü isimler de konuk olmuş.  Dizinin yapımcısı ise ünlü oyuncu Ben Stiller. Burning Love esasen web dizisi olarak yayınlansa da çok ilgi çekmiş olacak ki, ilk sezonu  E! kanalı tarafından geçtiğimiz yaz aylarında yayınlanmış. Dizinin 2. sezonu ise 14 Şubat 2013’de başladı ve şu aralar yayınına devam ediyor. 2. sezonunda ilk sezondaki ana karakteri korumayıp, bu sefer Julie isimli bir kadın karakterle yoluna devam ettiğini de belirteyim.


Jan

15 bölüm süren bu web dizimizin bölümleri yaklaşık 7 dakika uzunluğunda. Konusu ise  kısaca şöyle; Jan katıldığı bir yarışma sonucu ünlü fotoğrafçı Mel Korpova’nın asistanı olmaya hak kazanmıştır, ancak her şey Jan’ın hayal ettiği gibi olmayacaktır. Dizinin önemli rollerinde Caitlin Gerard, Stephen Moyer, Virginia Madsen ve Jaime Murray gibi isimler yer alıyor.


Cybergeddon

Bu dizimiz de bir bilişim firması sponsorluğunda Yahoo tarafından yayınlanıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi ülkemiz üzerinden izlenmesi ülke engeline takılsa da, 9 bölümü de pek çok ortamda mevcut. Diğer web dizilerine nazaran bütçe konusunda az da olsa daha cömert davranılan bir dizi.

Konusu ise şöyle;  İşlemediği bir siber terörizm suçu nedeniyle suçlanan  ajan Chloe Jocelyn, masum olduğunu kanıtlamak için işin arkasında olduğunu düşündüğü Gustov Dobreff’i yakalamalıdır. Bunun için de bir hacker ve FBI ajanının yardımını alacaktır. Herkesin siber yollarla birbirine bağlı olduğu dünyamızda, çok geç olmadan Gustov’u  ve onun liderliğindeki  siber suç örgütünü çökertmelidir. Dizinin yaratıcısı ise, CSI ailesinin de yaratıcısı olan Anthony E. Zuiker.


Dragon Age : Redemption

Dragon Age isimli bilgisayar oyunundan uyarlanan bu dizimizin yaratıcısı ve baş rolü genellikle web dizilerinde karşımıza çıkan, Supernatural ile de tanıdığımız Felicia Day. Dizinin,  6 bölümü de Machinima tarafından 2011 yılında  yayınlanmış . Bölümler ortalama 9 dakika uzunluğunda ve tüm bölümlerinin Türkçe altyazıları da mevcut.  Dizi, Tallis isimli Elf türünden bir suikastçinin yaşadığı “maceralı” olaylara odaklanıyor.


Web Therapy

Fiona Wallice isimli  bir terapistin, uzun süren terapi seanslarından sıkılması sonucu, aldığı kararla internet üzerinden 3 dakikalık terapiler yapmaya karar vermesiyle meydana gelen komik olayları anlatıyor. Dizinin başrolünde en iyi Friends ile tanıdığımız Lisa Kudrow var.  Web Therapy  internet üzerinden yayınlandıktan sonra, o kadar ilgi gördü ki, Showtime tarafından 30 dakikalık bir televizyon dizisi haline getirildi. Diziye,  Julia Louis-DreyfusBob BalabanRashida JonesSelma BlairTim BagleyDan BucatinskyJane LynchMolly ShannonLily TomlinRosie O’DonnellConan O’BrienNatasha BedingfieldMinnie Driver ve Courteney Cox  gibi isimlerin yanı sıra Meryl Streep de konuk oldu. Dizinin ismine tıkladığınızda bölümleri izleyebilirsiniz.

Yeni web dizileriyle tanıştıkça ve zaman buldukça bunları bildiri haline getirmeye devam edeceğim. İzleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler.