Daha önceleri başka kanallarda yayınlanan dizilerin tekrar bölümleriyle birlikte, spor programları ve film ağırlıklı yayınlar yapan WGN Americailk orijinal dizisi Salem‘i yayına hazırlama telaşı içinde şu aralar. Bu yüzden “Bu kanal nereden çıktı şimdi?” demeniz normal. 20 Nisan 2014’te yayına girecek dizi, 17. yüzyılda Salem’de yapılan acımasız cadı mahkemelerine ve bu olayların ortasında genç, güzel, pervasız, varlıklı bir Salem sakini olan ve Janet Montgomery tarafından canlandırılan Mary Sibley isimli  karaktere odaklanacak.

Dizideki bir diğer önemli karakter de Seth Gabel tarafından canlandırılacak olan ve cadıları cezalandırmaya and içmiş Cotton Mather. 

Dizinin yaratıcıları Star Trek: The Next Generation, Mission: Impossible IIStar Trek: Voyager24 ve Flashforward‘da yazarlık yapan Brannon Braga ve Adam Simon. Yapımcı şirketi ise Fox 21.

Salem cast

Shane West, Janet Montgomery, Ashley Madekwe, Seth Gabel

Kadroda ayrıca, Salem’e dönüş yapan bir savaş gazisi olarak Nikita‘dan Shane West, Mary’nin alımlı sağ kolu olarak Revenge‘den Ashley Madekwe, The Booth at the End‘den Xander Berkeley ve Tamzin Merchant ile Elise Eberle yer alıyor.

Diziyle ilgili içeriklere ise aşağıdan ulaşmanız mümkün. (Yeni içeriklerle birlikte yazı güncellenecektir.)

FL-Salem-01

FL-Salem-02