Sex and the City ve White Collar dizileriyle yakından tanıdığımız aktör Willie Garson, 57 yaşında hayatını kaybetti. Oğlu Nathen Garson, babasının ölüm haberini Salı günü Instagram hesabından duyurdu.

Ölüm nedeni açıklanmadı ama bir süredir kanserle mücadele ettiği bildirildi.

Garson, 1998-2004 yılları arasında HBO’da yayınlanan Sex and the City’de Sarah Jessica Parker’ın karakteri Carrie Bradshaw’ın şık en iyi erkek arkadaşı, yetenek avcısı ve menajer Stanford Blatch karakteriyle ün kazandı.

Uzantı filmler Sex and the City ve Sex and the City 2’de karakterini yeniden canlandırdı. HBO Max’te yayınlanacak SATC’nin uzantısı, And Just Like That… dizisinde karakterini yeniden  canlandırmaya hazırlanıyordu.

“SATC” ve And Just Like That’in yapımcısı Michael Patrick King, “Sex and the City’ ailesi kendi ailesinden birini, muhteşem Willie Garson’ımızı kaybetti. Ruhu ve işine olan adanmışlığı her gün onunlaydı. Hastayken bile her gün And Just Like That’in çekimlerine geliyordu. Bize her şeyini veriyordu. Hem insan olarak hem de çok sayıda yeteneğe sahip bir aktör olarak herkes tarafından çok özlenecek. Bu üzücü, karanlık anda onun neşesini ve ışığını hatırlayarak teselli buluyoruz” demiş.

Garson, 2009’dan 2014’e kadar USA Network’ün White Collar dizisinde, Matt Bomer‘ın karakteri Neal Caffrey‘nin yakın arkadaşı, kurnaz dolandırıcı Mozzie karakterini canlandırdı.

Televizyon kariyerine 80’ler ve 90’larda Cheers , Family Ties , The X-Files , Twin Peaks , Quantum , Leap , Monk , Ally McBeal ve Friends gibi popüler dizilerde küçük roller alarak başladı. 1996’da NYPD Blue’nun 7 bölümünde canlandırdığı Henry Coffield rolü ile öne çıktı.

Son yıllarda Hawaii Five-0 ve Supergirl gibi dizilerde rol almıştı.

Garson, evlat edinme konusunda ciddi kampanyalar yürütüyordu ve 2009’da oğlu Nathen’ı evlat edindi.

SATC ve White Collar’daki dostları üzüntülerini sosyal medya hesaplarından duyurdular.

Matt BomerTim DeKay – Tiffani Thiessen – Kristin Davis – Cynthia Nixon – Chris Noth – Mario Cantone