İngiltere’nin CBBC kanalı 2012 yılının Eylül ayında yeni bir kurt adam uyarlamasıyla karşımıza çıktı. Bu basit ve çerezlik dizimizin ismi Wolfblood. Dizi bir dram dizisi olmasına rağmen her bölüm 22 dakika sürüyor, 13 bölümlük bir ilk sezonu tamamlamış ve 2.sezon onayını almış durumda. Hatta dizinin filminin de çekilmesi düşünülüyormuş.

Dizinin konusuna gelecek olursak:

Yüzyıllardır kendilerini insanlıktan gizlemiş bir tür vardır. Bu türün üyeleri kendilerine “Kurt Kanı” diyor, ama yanlışlık olmasın kurt adam değil ( dizide bu ayrımdan çokça bahsediyorlar). İngiltere’nin kırsallarında ve küçük kasabalarında yaşamayı seçen kurt kanları,  büyük şehirlerden hep uzak durmuşlardır; çünkü şehirlerdeki kalabalık ve gürültü kirliliği gibi etkenler, aşırı hassas duyu organlarına sahip kurt kanlarımızı çokça rahatsız etmektedir.

Kasabalarda normal insan gibi hayat süren kurt kanları kurta dönüşme iç güdülerini de kontrol altına almıştır. Sadece dolunayda mecburi dönüşmek zorunda kaldıklarında da kendilerini bir mahzene kilitleyip ya da bir yere zincirleyerek zararsız hala getirmişler. Kurt kanlarının daha vahşi olan üyeleriyse böyle zorluklar altına girmemek için doğalarıyla barışık bir şekilde İngiltere’nin kırsal kesiminde yaban hayatın içinde yaşamaktadırlar.

Dizimiz de bu fantastik ögelerin izinde şekilleniyor. Konuyu karakterler üzerinden daha açık anlatmamız gerekirse durum şöyle:

Dizimizin iki başrolünden biri ve dizinin odak noktası

Maddy (Aimee Kelly): Maddy küçük bir kasabada annesi ve babasıyla yaşamakta ve doğuştan bir kurt kan. Karekterimiz, liseye gitmekte ve çok iyi 2 tane arkadaşa sahip. Ama arkadaşlarının kesinlikle Maddy’nin kurt kan olduğundan haberi yok. Kızımız gayet agresif ve Zeyna havalarında dolaşan bir ergen. En büyük sorunlarından biriyse, yaşının ilerlemesiyle kurta dönüşme zamanı geldiği için sıkıntılı bir geçiş döneminde oluşu. Maddy, kendince normal bir yaşam sürerken…

Rhydian’ın ( Boby Lockwood ) okula gelmesiyle her şey karışacak ve hayatı yeni bir yola girecektir. Rhydian’ın kendisi de bir kurt kandır; ama, ne olduğundan haberi yoktur. Kendini garip bir ucube zanneder; çünkü ailesi yaşamamakta ve hayatı, sürekli bakıcı aileler değiştirerek geçmektedir. Bizim kasabaya da bu yolla gelmiştir. Rhydian ve Maddy, başlarda birbirlerinden hiç haz almasalar da bölümler ilerledikçe aralarında bir yakınlaşma olması da kaçınılmaz olacaktır.

Yukarda gördüğünüz ikili Maddy’nin en iyi arkadaşları ve sonradan da Rhydian’nın en iyi arkadaşları olmuştur.

Shannon ( Louisa Connolly-Burnham ), Maddy’nin en iyi arkadaşıdır. Kendisi tam bir fotoğraf tutkunudur. Daha küçük yaşlarda ormanda dolaşırken bir kurt kan görmüş, bu olayı herkese anlatmıştır. Fakat kimse ona inanmamış ve deli damgası yemiştir. Bu yüzden bu olayı takıntı haline getirmiş ve de sürekli kurt kanların yaşadığına ve onları gördüğüne dair kanıtlar arayarak zamanını geçirir olmuş.

TomKedar Williams-Stirling ), Maddy’nin diğer en iyi arkadaşı ve kendisi tam bir spor düşkünüdür. Arkadaşlarının ihtiyacı olduğunda hiç bir konuda yardımını esirgemez. Ama tabii ki onun da kendine göre sorunları vardır. Annesi ve babası ayrılmış, babası yeni bir hayat kurmuştur. Babasını üvey kardeşinden kıskanmakta ve yanında olamadığı için üzülmektedir.

Dizimiz içerisinde çok fazla klişe barındıran basit bir fantastik gençlik dizisi. Yani çok bir şey bekleyerek izlemeye başlamayın. Özellikle ilk bölümlerde dizideki animasyonlar çok yetersiz; fakat dizinin tutması ve reytinglerinin artmasıyla bütçesi artmış; sonra da animasyonlarda gözle görülür bir düzelme yaşanmıştır.

Diziyle ilgili bir tanıtım videosu (1:40) izlemek isterseniz buraya bakabilirsiniz.