Madem yerli dizilerimize de yer vermeye başladık bu sayfalarda, bizim de edecek iki kelamımız var (: Bunlardan ilki 1 kadın 1 erkeğin bir aradayken yaşadıklarını komik bir dille anlatan 1 Kadın 1 Erkek olsun.

Digiturk’un Türkmax kanalında yayınladığı dizi; beraber yaşayan, 4 senelik nişanlı ama bir türlü evlen(e)meyen Zeynep ve Ozan’ın kıskançlıklarını, aşklarını, kavgalarını, birbirlerini çıldırtmalarını, yatak odalarını kısacası günlük hayatlarını anlatıyor. Ama bunu yaparken oldukça cesur ve komik bir üslup kullanıyor. Bu açıdan bakıldığında, Türkiye’nin ilişkiler konusunda en cesur dizisi diyebiliriz.

Tabii bunda yayınlandığı kanalın ve saatin de etkisi var. Dizi Perşembe akşamları 00:00’da +18 ibaresiyle yayınlanıyor. Ve sadece 25 dakika sürüyor.

Her ne kadar özgün bir iş olmasa da bir uyarlama da olsa, 1 kadın ve 1 erkeğimiz o kadar iyi oyunculuk sergiliyorlar ve senaryo yazarları da o kadar güzel uyarlıyorlar ki tebrik edilesi bir tablo çıkıyor ortaya. Bu arada, yapımın orjinali “un gars une fille” isminde olan bir Fransız yapımı.

Peki kim bu bir kadın ve erkeğimiz? Demet Evgar ve Emre Karayel.

Demet Evgar kararsız ama gözü kara, fantezi meraklısı , her ne kadar dışarıdan açık fikirli görünse bile bazen Ozan’ı bile solda sıfır bırakan kıskanç Zeynep’i canlandırırken; Emre Karayel ise antikuntin işlerden hoşlanmayan, evliliğe yanaşmayan, kayınvalidesinden nefret eden, fenerbahçeli Ozan’ı canlandırıyor. Yani onlar içimizden bir kadın ile bir erkek…

Dizi hakkında az da olsa fikir sahibi olmanızı sağlayabildiysem ne mutlu bana. İlk kez izleyecekler için bir de uyarıda bulunayım; bitiş jeneriği girince diziyi kapatmayın, çünkü bitmiyor (:

Keyifli seyirler…