emmy ödülleri yaklaşıyor biliyorsunuz. geçtiğimiz sene dizi aleminin en büyük ödülü olan emmy’leri fırsat bilerek bir ödüllü yarışma hazırlamış idik. bu sene de bu önemli olayı kaçırmak istemedik ve yeni bir ödüllü tahmin yarışması düzenledik. ödülümüz, dizi severlerin en önemli ihtiyaçlarından biri olduğunu bildiğimiz bir harici harddisk (1 TB kapasiteli; Western Digital My Book).bir önceki yarışmada sevgili azizk’nın anlatmış olduğu şekilde kuralları tekrar edelim: yapmanız gereken tek şey, her kategoriyi kazanacağını düşündüğünüz isimleri bu yazıya yorum olarak eklemek. en fazla sayıda doğru tahmin eden kişi kazanıyor. beraberlik durumu olursa da, yorumu önce yazan kişi yarışmanın galibi oluyor ve ödülü kapıyor. 21 eylül’deki canlı ödül törenine kadar verilen cevaplar geçerli sayılacak.işte emmy adayları:en iyi komedi:
* Curb Your Enthusiasm* Entourage* The Office* 30 Rock* Two and a Half Menen iyi drama:
* Boston Legal* Damages* Dexter* House* Lost* Mad Menkomedi dalında en iyi aktör:
* Alec Baldwin – 30 Rock* Steve Carell – The Office* Lee Pace – Pushing Daisies* Tony Shalhoub – Monk* Charlie Sheen – Two and a Half Mendrama dalında en iyi aktör:
* Gabriel Byrne – In Treatment* Bryan Cranston – Breaking Bad* Michael C. Hall – Dexter* Jon Hamm – Mad Men* Hugh Laurie – House* James Spader – Boston Legalkomedi dalında en iyi aktris:
* Christina Applegate – Samantha Who?* America Ferrera – Ugly Betty* Tina Fey – 30 Rock* Julia Louis-Dreyfus – The New Adventures of Old Christine* Mary-Louise Parker – Weedsdrama dalında en iyi aktris:
* Glenn Close – Damages* Sally Field – Brothers and Sisters* Mariska Hargitay- Law & Order: Special Victims Unit* Holly Hunter – Saving Grace* Kyra Sedgwick – The Closerkomedi dalında en iyi yardımcı aktör:
* Jon Cryer – Two and a Half Men* Kevin Dillon – Entourage* Neil Patrick Harris – How I Met Your Mother* Jeremy Piven – Entourage* Rainn Wilson – The Officedrama dalında en iyi yardımcı aktör:
* Ted Danson – Damages* Michael Emerson – Lost* Zeljko Ivanek – Damages* William Shatner – Boston Legal* John Slattery – Mad Menkomedi dalında en iyi yardımcı aktris:
* Kristin Chenoweth – Pushing Daisies* Amy Poehler – Saturday Night Live* Jean Smart – Samantha Who?* Holland Taylor – Two and a Half Men* Vanessa Williams – Ugly Bettydrama dalında en iyi yardımcı aktris:
* Candice Bergen – Boston Legal* Rachel Griffiths – Brothers and Sisters* Sandra Oh – Grey’s Anatomy* Dianne Wiest – In Treatment* Chandra Wilson – Grey’s Anatomyen iyi mini dizi:
* Cranford* John Adams* The Andromeda Strain* Tin Maniyi şanslar!