24‘ün 7. sezonu aslında 13 Ocak 2008’de yayına girecekti ancak yazarlar grevi nedeniyle 1 sene ertelendi. Şu anda yayın tarihi olarak Ocak 2009 verilen dizinin yeni sezonu öncesi 2 saatlik bir mini-film (büyük ihtimalle Kasım 23) yayınlanacak.7. günle 6. gün arasında köprü görevi görecek olan bölüm, 7. günün olaylarından bir kaç ay önce ve güney afrika’da geçecek. habere göre 7. sezon, bir önceki sezonun kaldığı noktadan 4 sene sonrasında geçecekmiş.. Sezon başında Chloe’nin 4 yaşında bir oğlu olduğunu göstereceklermiş. Fox’tan yapılan bir açıklama da şöyle;

“Her daim 24’ün sezonları arasına, hikaye akışı hissi adına, azımsanmayacak zaman aralıkları koyduk. Neyse ki, bütün ikon haline gelmiş kahramanlar gibi, Jack Bauer yaşlanmıyor.”

**spoiler** geçen aylarda yayınlanan 7. sezonu tanıtan videoyu izlemediyseniz bunu okumak istemeyebilirsiniz **spoiler**şuradan, yeni sezonda oyuncular arasına katılacak 4 yeni yüzü (almeida teknik olarak yeni değil aslında ama) ve onlar hakkındaki yorumları okuyabilirsiniz.