Aaron Sorkin’in habercilik temalı HBO draması The Newsroom için flaş bir haberi var: İlk iki sezon için üzgün.

Sorkin, Pazartesi günü New York Tribeca Film Festivalinde bir dinleyiciye “Bence sen ve ben The Newsroom’a kötü bir başlangıç yaptık. Bunun için özür diliyorum ve baştan başlamak isterim.” dedi.

Buzzfeed, Sorkin’in odadakilere dış dünyanın vekilleri olarak hitap ederek, dramayı yakın geçmişte kurmasının sebebinin, haberleri sunan kişileri şişten geçirmek olmadığını söylediğini bildirdi.

Konuşma sırasında, “Bu aklımın en uzağındaki şeydi ve hala da öyle.” diyerek “Profesyonel bir haberciye bir ders vermeye çalışmıyordum, zaten böyle bir kapasitede de değilim. Niyetim bu değil ve ayrıca niyetim asla size bir ders vermek ya da sizi ikna etmeye çalışmak filan da değil.” diye devam etti.

Kendisinin bu hatasını kabullenme durumu, dizinin ilk sezonunun başlarında muhabirlere söylediklerine pek de uymuyor. O zaman dizinin patronu, eleştirileri umursamayarak “HBO için çalışmanın güzel sonuçlarından biri, ilk bölüm yayınlanmadan önce tüm sezonun yazılıp, çekilip, kilit altına alınması. Yani, insanları mutlu etmek için ya da birinin fikrini değiştirmek için biraz daha farklı yazmaya ikna olmuş olsanız bile, yapamazsınız. Sezon bitmiştir.” demişti.The Newsroom Finale Ratings

Aynı zamanda The West Wing ve Sports Night gibi dramaların arkasında olan Sorkin, daha sonra Newsroom’un önümüzdeki aylardaki üçüncü ve son sezonunun 2013 Boston Maratonu bombalasını içeren olayları ele alacağını ve dizinin senaryosunu yazmada daha yeni rahat hissetmeye başladığını söyledi.

Çalıştığım insanlarla çalışmak çok eğlenceli ancak bir öğrenme eğrisi mevcut ve ne yazık ki o dersler birkaç milyon insanın önünde öğreniliyor.” diyor ve ekliyor: “Tekrar söylüyorum. Bu işin tabiatında bu var.

The Newsroom’un son sezonu şu anda yapım aşamasında. Muhtemelen sonbaharda prömiyerini yapacak.