Geçtiğimiz Haziran ayında Amerika’nın ulusal kanallarından ABC, doğrudan sipariş yöntemiyle (deneme bölümü istemeden) 13 bölümlük yeni bir dizi yayınlayacağını duyurmuştuBlack Box. İşte bu diziden geçtiğimiz günlerde yeni bir fragman yayınlandı. Biz de bu vesileyle hem bu fragmanı paylaşalım, hem de dizi hakkında elimizdekileri ortaya dökelim istedik. Buyurun o zaman.

Dizi hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse;

21. yüzyılın en bilinmeyen gizemlerden birisi insan beynidir. İşte bu yüzden beyne doktorlar arasında Black Box (Kara Kutu) da denilmektedir.

Catherine Black dünyaca ünlü bir nörologdur ve “The Cube” adı verilen ileri teknoloji bir tıp merkezinde görev almaktadır. Catherine zeki, güzel ve işinde uzman olmasına rağmen bir sır saklamaktadır. Biz seyirciler ise her hafta  bu hastaneye gelen vakaların çözülmesine daha önce televizyonda görülmemiş bir formatla tanıklık edeceğiz. Bu vakalar tuhaf, hareketli ve  görsel bir şölen olacak.  Çünkü hastalar nadir, genellikle halüsinojik, görsel yönü ağır basan ve şaşırtıcı nörolojik hastalıklara sahipler. Bizler de bu vakaları hastaların gözünden görüp takip edeceğiz ve Catherine’in vakaları çözmesini izleyeceğiz.

Dizide; Kelly Reilly (Catherine Black), Ditch Davey  (Dr. Ian Bickman), David Ajala (Will Van Renseller), Ali Wong (Dr. Lina Lark), Laura Fraser (Reagan Black), David Chisum (Joshua Black), Siobhan Williams (Esme Black), Terry Kinney (Dr. Owen Morely) ve Vanessa Redgrave (Dr. Hartramph) rol alıyor.

 

Black Box 24 Nisan 2014 tarihinde, Grey’s Anatomy arkasından yayınlanacak. Bakalım son zamanlarda reyting yönünden düşüş yaşayan ABC’nin bu dizisi nasıl bir grafik gösterecek?