damnation-cast

Aden Young (Rectify) ve Logan Marshall-Green (Quarry, Dark Blue, The O.C.), USA Network’ün deneme bölümü siparişleri arasında yer alan Damnation‘un başrol oyuncuları oldular.

Tony TostJames MangoldGuymon Casady ve Daniel Rappaport ise dizinin yapımcılığını üstlenecek. Tony Tost ayrıca pilot bölümün senaryosunu kaleme alacak.

1930’larda geçecek drama, Iowa’da küçük bir kasabada ayaklanma başlatmak amacıyla vaiz gibi davranan bir adamı merkezine alacak.

Aden Young, söz konusu çakma vaiz Seth Davenport‘a hayat verecek. Logan Marshall-Green ise Creeley Turner isimli grev kırıcıyı canlandıracak.

Kadroda yer alacağı açıklanan diğer isimler şunlar:

sarah-jones-at-the-path-premiere-in-hollywood_922044051

Sarah Jones

Seth Davenport’un çakma eşi Amelia karakterine The Path, Alcatraz ve Vegas gibi dizilerden tanıdığımız Sarah Jones hayat verecek.

tn-500_dsc_0068

Chasten Harmon

Chasten Harmon, kıvrak zekalı bir fahişe olan Bessie Louvin karakterine hayat verecek.

how1-chris-heyerdahl-560

Christopher Heyerdahl

Hell On Wheels ve Sanctuary dizilerinden aşina olduğumuz Christopher Heyerdahl, kasabanın kötü şerifi Don Berryman karakterini canlandıracak.

mv5bmtq3mzkzmda2m15bml5banbnxkftztgwotu3mtq2nte-_v1_

Melinda Page Hamilton

Devious Maids ve Mad Men gibi dizilerden tanıdığımız Melinda Page Hamilton, grev kırıcı Creeley Turner ile beraber hareket eden Connie Nunn isimli bir kadını canlandıracak.

Kaynak