Ryan Murphy ve Brad Falchuk tarafından yaratılan FX korku antolojisi American Horror Story’nin 10. sezonunun resmi adının American Horror Story: Double Feature olduğu Murphy tarafından sosyal medya hesaplarından duyuruldu.

Önceki sezonlarda gördüğümüz Sarah Paulson, Evan Peters, Kathy Bates, Lily Rabe, Finn Wittrock, Frances Conroy, Billie Lourd, Leslie Grossman, Adina Porter ve Angelica Ross’un geri döneceği ve onlara Macaulay Culkin’in katılacağı ile ilgili haberi 2020’nin Şubat ayında paylaşmıştık.

10. sezonun diğer sezonlardan farkı, biri deniz kenarında biri kumda geçecek 2 korkutucu hikaye anlatacak olması.

Geçen sene Mart ayında salgın nedeniyle çekimler durdurulmuştu. Ryan Murphy, ilk fikrinin yılın daha sıcak aylarında çekilmesi gerektiğinden, gecikmenin sezonun temasını değiştirebileceğini söylemişti. Başlangıçta 2020’nin Ekim ayında çekimlere devam edileceği açıklanmış olsa da Lily Rabe, çekimlerin Aralık’ta başlayacağını söyledi. 20th Century Studios, Ocak 2021’de Massachusetts’in Provincetown şehrinde, 1 Şubat – 6 Mart tarihleri arasında Pilgrim adlı bir proje için şehrin çeşitli yerlerinde çekim yapma izni için Belediye Meclisine bir başvuru talebinde bulundu ve yönetim kurulu en sonunda çekimlere izin verdi.