Mayıs’ın sonunda Syfy’ın, Peter Hogan ve Steve Parkhouse‘ın yaratıcısı olduğu Resident Alien adlı çizgi romanın televizyon uyarlaması için çalışmalara başladığının haberini almıştık.

Yaklaşık 4 ay sonra, Universal Cable Productions, Dark Horse Entertainment ve Amblin TV tarafından yapılacak olan dizinin pilot bölümün kadrosunda yer alacak isimler açıklandı.

Birçok diziden yakından tanıdığımız Alan Tudyk,  Resident Alien’ın başrol oyuncusu oldu. Ana kadroda yer alan diğer isimler Sara Tomko (Once Upon a Time), Corey Reynolds(The Closer), Alice Wetterlund (Silicon Valley, People of Earth) ve Levi Fiehler (The Fosters).

Resident Alien, uzay gemisi savaş uçağı tarafından vurulduğu için dünyaya zorunlu iniş yapan ve gizli bir görevi olan Kaptan Hah Re isimli uzaylı bir biyoloğu merkezine alacak. Hah Re, başkalarının onun garip görünüşünü fark etmesini engelleyen empatik yeteneklere sahiptir. Kazadan bir yıl sonra, diğer birçok şeyin yanı sıra, İngilizce ve insan anatomisi konusunda kendisini oldukça geliştirir.

Siyan Giyen Adamlar’dan kaçan Hah Re’nin yolu, Colorado’nun küçük kasabası Patience’a düşer. Kasabanın en tanınan vatandaşlarından biri olan Doktor Harry Vanderspeigle’ın öldürülmesi sonrası onun kimliğini alır. Bu olayla birlikte, gizli görevinin ahlaki ikilemiyle baş etmeye çalışırken kendisine, “insanlar kurtarılmaya değer mi” sorusunu sorar?

Bir yandan karanlık, bir yandan mizahi yönleri olan çizgi romanı, Famiy Guy’ın eski yazarlarından Chris Sheridan senaryolaştıracak.

Kaynak