Poppy Gilbert, Billy Howle, Erin Doherty, Pippa Bennett-Warner, Jack Farthing

The Crown’da canlandırdığı Prenses Anne rolü ile beğeni toplayan Erin Doherty, yaklaşan BBC One/Amazon psikolojik gerilim dizisi Chloe’nin başrol oyuncusu oldu.

Billy Howle (The Serpent), Pippa Bennett-Warner (Gangs of London), Jack Farthing (Poldark), Poppy Gilbert (Stay Close), Akshay Khanna (Grace), Brandon Micheal Hall (Search Party) ve yeni isimlerden Alexander Eliot dizinin ana kadrosunu oluşturan oyuncular.

Sex Education’ın yönetmeni Alice Seabright tarafından yaratılan Chloe, takıntı, aldatma, kimlik ve kederle ilgili bir gizemi anlatacak.

İngiltere’de BBC’nin, dünyanın geri kalanında Amazon Prime’ın yayınlayacağı dizi, mükemmel sosyal medya görüntüleri aracılığıyla Chloe Fairbourne’u (Poppy Gilbert) izleyen Becky Green’i (Erin Doherty) takip ediyor; Chloe’nin büyülü hayatı, ona tapan kocası ve başarılı arkadaş çevresi her zaman sadece bir tık ötededir. Becky, kendisininkiyle bu kadar büyük bir tezat oluşturan bir hayatı izlemeye direnemez; Bristol’ün kenar mahallelerindeki küçük deniz kenarındaki dairelerinde erken başlangıçlı bunama hastası annesine bakmakla ve geçici bir işte çalışmakla geçen hayat. Ancak Chloe aniden öldüğünde, Becky, bunun nasıl ve neden olduğunu ortaya çıkarmaya ihtiyaç duyar. Yeni bir kimliğe bürünen Becky, Chloe’nin en iyi arkadaşı Livia (Pippa Bennett-Warner) ile “tesadüfen” tanışarak, Chloe’nin birbirine sıkı sıkıya bağlı arkadaş grubuna sızar. Ancak kısa sürede Becky, alter-egosu Sasha aracılığıyla oynadığı oyunda kendini tamamen kaybetme riskiyle karşı karşıyadır.

Çekimlerine Bristol kentinde başlanan Chloe, BBC One, Mam Tor Productions ve Amazon Studios ortak yapımı. Aynı zamanda yönetici yapımcı olarak da görev yapan Alice Seabright tarafından yaratıldı, yazıldı ve yönetildi. Dizinin yapımcısı Joanna Crow (Giri/Haji).

Mam Tor Productions’dan Tally Garner (Jonathan Strange & Mr Norrell) ve Morven Reid (Pure), BBC’den Ben Irving, dizinin yönetici yapımcıları.

Kaynak