Philip K Dick

Ronald D Moore ve Bryan Cranston

Geçtiğimiz sene İngiliz Channel 4, Amerikan Sony Pictures Television ve AMC ile birlikte ittifak yaparak bilim kurgu efsanesi Philip K Dick‘in kısa öykülerinden esinlenen Electric Dreams: The World Of Philip K Dick isimli bir antoloji serisine giriştiklerini açıklamıştı. Ayrıca Ronald D Moore (Battlestar Galactica, Caprica, Helix, Outlander), Michael Dinner (Justified, Power, Sneaky Pete) ve Bryan Cranston‘ın dizinin yönetici yapımcıları olduğu ve Cranston’ın serinin bir bölümünün başrol oyuncusu olacağı da açıklanmıştı. Channel 4’un diziye onay vermeye hazırlandığı sırada AMC’nin projeden ayrıldığını açıklaması sonrası tüm süreç bir anda durmuştu. Neyse ki dün gelen, Amazon Prime Video’nun projenin yardımcı yapımcısı olacağı ve Amerika yayın haklarını aldığı haberi ile seri bir kez daha hayat buldu. Böylelikle Amazon, The Man in the High Castle ile birlikte Philip K Dick eserlerine ev sahipliği yapmaya devam edecek.

10 bölümlük antoloji serisinin yeni adı “Philip K. Dick’s Electric Dreams” oldu. Her bölümün ayrı bir konusu ve farklı başrol oyuncuları olacak.

Electric Dreams’in her bir bölümü Amerikalı ve İngiliz yazarlardan oluşacak bir kadro ile televizyona uyarlanacak. Ronald D Moore ve Michael Dinner dışında, Jack Thorne (Harry Potter and the Cursed Child, Fades, National Treasure), Matthew Graham (Life on Mars, Ashes to Ashes, Doctor Who), David Farr (The Night Manager), Dee Rees (Bessie), Travis Beacham (Pacific Rim), Tony Grisoni (Southcliffe,The Young Pope), dizide yazarlık yapacak isimler olacaklar.

Kaynak