Amazon’un İtalya yapımı yeni dizisi Monterossi, 17 Ocak‘ta görücüye çıktı. Bu da diziye ait fragman:

Dizideki hikayeler Alessandro Robecchi‘nin kitaplarından uyarlanmış. Roan Johnson ve Davide Lantieri, 45’er dakikalık 6 bölümden oluşan dizinin senaristleri konumundalar. Johnson, ayrıca yönetmenlik görevini üstlenmiş dizide.

Dizinin konusu kısaca şu şekilde lanse ediliyor:

Ünlü ama mutsuz bir televizyon yazarı olan Carlo Monterossi, bir gece kapısından içeri kendisine doğrultulmuş bir silah ile giren bir adamla karşı karşıya kalır. Akabinde de onu kimin öldürmek istediğini öğrenmek üzere bir araştırma içerisine girer. Bu yolculukta iki iyi eğitilmiş katil, bir hazineyi geri almak üzere dönüş yapan ve ölü olduğu sanılan bir adam ve birkaç hayat yaşamış bir kadın ile tanışır.

Monterossi karakterine The Name of the Rose dizisinden anmsanabilecek Fabrizio Bentivoglio hayat vermiş. Kadroda ayrıca Donatella Finocchiaro, Diego Ribon, Luca Nucera, Silvia Briozzo, Marina Occhionero, Maria Paiato, Carla Signoris, Beatrice Schiros, Giuseppe Ippoliti ve Martina Sammarco gibi isimler bulunuyor.

Sezonun ilk 3 bölümü ‘This is not a Love Song – Part 1-2-3’ ismiyle, son 3 bölümü ‘Rage and Wind – Part 1-2-3’ ismiyle sunulmuş. Bu durum da sezonun ikiye bölünerek 2 farklı hikaye anlatıldığını gösteriyor.