Anger-ManagementFX, Showtime, HBO, Starz gibi en üst ligde top koşturan kablolu kanallarda son dönemde pek rastladığımız bir şey değildir kahkaha efektli sitkom. FX komedisi Anger Management ise bu istisnanın bir ürünü. Charlie Sheen gibi yüksek egolu biriyle çalışmak istiyorsanız kendinizden bazı ödünler vermeniz gerek sonuçta. Bu ödünün bir rekoru da beraberinde getirdiğini hatırlatmakta fayda var tabii. 5.74 milyon izleyici sayısı ile ilk bölümü en çok izlenen kablolu kanal komedisi unvanına sahip Anger Management. Hadi Jack Nicholson‘ın baş rolünde olduğu 2003 yapımı aynı isimli filmden uyarlama olan Anger Management dizisini biraz daha yakından tanıyalım.anger_management-1440x900KÜNYE

Türü: Komedi
Sezon – Bölüm Sayısı: 2 Sezon, 100 Bölüm
Yayın Aralığı: 28 Haziran 2012 – 22 Aralık 2014
Süre: 22 dk.
Mutfaktakiler: Bruce HelfordJames O. KerryMark BurgDave CaplanJoe Roth
Kanal: FX120524111555-summer-tv-anger-management-story-topKONU

Geçmişte ciddi öfke sorunları yaşamış olan eski bir beyzbol oyuncusu olan Charlie Goodson, beyzboldan zorunlu emekliliğinin ardından öfke terapistliği sertifikası alarak terapistlik yapmaya başlıyor. Hala kendisi bile anlık sinir patlamalarının tam olarak önüne geçemeyen bir terapist olan Charlie, birbirinden farklı karakterlere sahip 4 kişilik terapi grubu ile haftalık sıra dışı görüşmeler yapıyor. Charlie ile onun terapi grubu dörtlüsü, aile üyeleri, arkadaşları ve sevgilileri üzerinden çıkan komediyi izlemek de biz izleyicilere düşüyor.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

            (Soldan Sağa) Lacey – Nolan – Patrick – Ed – Charlie

Charlie Goodson (Charlie Sheen):

Sıra dışı öfke terapistimiz. Kendi de bolca öfke kontrol problemi yaşıyor. Boşanmış bir baba. 15-16 yaşlarında bir kızı var. Eski karısı ile komşu ayrıca. Çapkın, içmeyi ve eğlenmeyi seven biri. 1998 sonrası canlandırdığı neredeyse bütün karakterlerin adı da Charlie olan Charlie Sheen’i Two And A Half Men‘dan hatırlamayanınız yoktur heralde.

Ed (Barry Corbin):

Charlie’nin terapi grubu mensuplarından biri. Huysuz bir ihtiyar. Irkçılık ve eş cinsel karşıtlığı en bariz 2 özelliği. Ayrıca yemek yemeyi seven, hazır cevap ve sabırsız biri. Bu sezon Blood And Oil‘de izleme fırsatı yakaladığımız Barry Corbin’i ayrıca One Tree Hill‘den de hatırlayabilirsiniz.

Patrick (Michael Arden):

Terapi grubunun eş cinsel üyesi. Moda sektöründe çalışıyor. Yalan söylemek, laf sokmak, eleştiri yapmak asla vazgeçemediği alışkanlıkları. Ayrıca ben merkezci, kıskanç ve ilgi arsızı olduğunu da söyleyebiliriz.

Nolan (Derek Richardson):

Grubun sorunu öfkelenmek değil de öfkelenmemek olan tek üyesi. Ot aşığı olması nedeniyle kafası her zaman iyi, sakin ve mutlu. Aylaklık ve aptallık diğer özellikleri.

Lacey (Noureen DeWulf):

Terapi grubunun tek kadın mensubu. Alkolü, kendini övmeyi ve laf sokmayı seven, kıskanç ve lüks aşığı biri.selma_blair_charlie_sheen_anger_management_a_lDizide ayrıca; Charlie’nin terapist arkadaşı Kate rolünde Selma Blair, Charlie’nin eski karısı Jennifer rolünde Shawnee Smith, Charlie’nin kızı rolünde Daniela Bobadilla yer alıyor. Bu isimlerin dışında Brian Austin GreenLaura Bell BundyMartin Sheen gibi isimleri izlemek de mümkün. Bölüm oyuncusu havuzunda ise Denise RichardsMercedes MasonCarol KaneLindsay LohanOdette AnnableGina GershonAly MichalkaCarolyn HennesyMircea Monroe gibi isimler mevcut.

YAZARIN NOTU

Yayınlandığı dönemde benim keyifle izlediğim, kahkaha attırmasa da bolca gülümseten, sevilesi karakterleri içerisinde barındıran bir komedi Anger Management. Two And A Half Men ile olan ani ayrılığının ardından Charlie Sheen’in tek dizi projesi olması sebebiyle eğer Charlie Sheen’e doyamadıysanız izleyebileceğiniz bir dizi.

İlk sezonu 10 bölümden oluşmasına rağmen 90 bölümlük 2. sezonu 2 yıla sığdırmayı başaran Anger Management bu özelliği ile takdiri hak eden bir yapım bence. Senaryo, çekimler falan yoğun bir tempo gerektiriyor malum dizilerin çekimleri. Anger Management, 2013 ve 2014 yıllarına ait toplam 108 haftanın 90’ını dizi yayınlayarak geçirdi dile kolay. Bu yüzden oyuncuları, senaristleri ve set arkası ekibini ayrı ayrı tebrik etmeyi bir borç biliyorum. Emeklerine sağlık!

Charlie Sheen’in başrolde olduğu, kahkaha efektli, 100 bölümlük bir sitcom izlemeyi düşünürseniz iyi seyirler şimdiden.

Diziyle ilgili daha önce burada yorum yapılmaktaydı.  Fragman için tıklayın.ANGER MANAGEMENT: Episode 14: Charlie and Kate Horse Around (Airs Thursday, April 18, 9:30 pm e/p) Pictured: (L-R) Charlie Sheen as Charlie Goodson, Michael Arden as Patrick, Derek Richardson as Nolan, Noureen DeWulf as Lacey. CR: Byron Cohen/FX Network

ANGER MANAGEMENT: Episode 1 (airing June 28, 9:00PM ET/PT) : L-R: Michael Arden, Barry Corbin, Noureen DeWulf and Charlie Sheen in ANGER MANAGEMENT. CR: Greg Gayne / FX.

Charlie Sheen and Shawnee Smith on the set of "Anger Management," in Los Angeles, April 30, 2012. The show, an FX series starting June 28, 2012, offers a chance to restore Sheen's legacy, and he vows it will be the "swan song" to his bumpy acting career. (Kevin Scanlon/The New York Times) -- PHOTO MOVED IN ADVANCE AND NOT FOR USE - ONLINE OR IN PRINT - BEFORE JUNE 17, 2012.