Apple’ın Netflix’e rakip olacak yeni yayın platformu Apple TV Plus’ın beklenen başlangıç tarihi en sonunda açıklandı.

Apple etkinliğinde şirketin CEO’su Tim Cook, Apple TV Plus’ın Amerika’da aylık 4.99 dolara mal olacağını ve 1 Kasım 2019 Cuma günü piyasaya sürüleceğini açıkladı. Apple TV+, 1 Kasım günü 100 ülkede birden yayın hayatına başlayacak. 10 Eylül’den itibaren yeni bir iPhone, iPad, Apple TV veya Mac satın alanlar, 1 yıl boyunca Apple TV Plus’tan ücretsiz olarak yararlanabilecek.

Geçen seneden beridir haberlerini verdiğimiz Apple TV+ dizilerinden bazıları platformun açıldığı 1 Kasım günü yayınlanmaya başlanacak.

The Morning Show


DickinsonFor All Mankind


See


M. Night Shyamalan dizisi Servant ile Octavia Spencer, Lizzy Caplan ve Aaron Paul dizisi Truth Be Told (eski ismiyle Are You Sleeping), Aralık’tan itibaren yayınlanmaya başlanacak.

Çoğu Apple TV+ dizisi, 3 bölümle prömiyer yapacak ve sonrasında her hafta 1 bölüm şeklinde yayınlanmaya devam edecek. Bazı dizilerin ise sezonlarının tamamı aynı anda yayınlanacak.

Komedi dizisi Little America; çocuk programları Helpsters, Snoopy in Space, Ghostwriter; belgesel The Elephant Queen; Anthony Mackie, Samuel L. Jackson, Nia Long ve Nicholas Hoult filmi The Banker; Oprah Winfrey programı, Apple TV Plus’ta göreceğimiz işlerden olacak.