Apple TV+, Netflix dizisi Fauda’nın başyazarı Moshe Zonder’in yaratıcısı olduğu Tehran adlı diziyi 25 Eylül’den itibaren yayınlamaya başlayacak.

8 bölümlük casus gerilim dizisi Tehran, Tahran’da kendisini ve çevresindeki herkesi büyük bir riske atan tehlikeli bir göreve gizlice giden bir Mossad ajanının hikayesini anlatacak. Ancak görevi ters gider ve kendini kapana kısılmış bulur.

Niv Sultan (“Flawless,” “She Has It,” “Temporarily Dead”), Shaun Toub (“Homeland,” “Crash”); Navid Negahban (“Homeland,” “Legion,” “Aladdin”), Shervin Alenabi (“Baghdad in My Shadow”), Liraz Charhi (“A Late Quartet”) ve Menashe Noy (“Big Bad Wolves,” “Gett: The Trial of Viviane Amsalem”), dizinin başrol oyuncuları.

Dizideki diyaloglar ağırlıklı olarak İbranice ve Farsça olacak. 25 Eylül’de ilk 3 bölümü yayınlanacak dizinin kalan 5 bölümü haftalık olarak ekranlara gelecek.

Moshe Zonder dışında, Dana Eden ve Maor Kohn, dizinin diğer yaratıcıları. Daniel Syrkin, dizinin yönetmeni ve ortak yaratıcısı.

Dizi İsrail’de yayınlandı ve genelde olumlu eleştiriler aldı. Gelen dedikodulara göre Apple, şimdiden 2. sezon için onay vermiş durumda.