babydaddy-castABC Family ekranlarında 4 sezonu deviren, 5. sezon onayını da alan Baby Daddy dizisini yakından tanıyalım!

KÜNYE

TürKomedi

MutfaktakilerDan BerendsenTimothy MarxFrank Pines

Sezon – Bölüm Sayısı: 4 sezon, 69 bölüm

Durumu: 5. sezon onayı aldı.

Süre: 22 dk.

Kanal: ABC Family

baby daddy

KONU

20’lerinin başında bekar bir erkek olan Ben, New York’ta kankası Tucker ile beraber yaşamakta ve barmenlik yaparak hayatını kazanmaktadır. Ben’in Rangers’a transfer olarak yeniden şehre dönen buz hokeyi oyuncusu ağabeyi Danny’nin de bizim kafadarların yanına taşındığı gün, Ben’in eski kız arkadaşı Angela tarafından evin kapısına tatlı bebeğimiz Emma bırakılır. Aynı gün Danny’nin şehre dönüşüne binaen Ben ve Danny’nin mahalleden çocukluk arkadaşı Riley de bizimkileri ziyarete gelir. Sürpriz bir şekilde bir anda baba olan Ben, ilk başta biraz korksa da Emma’yı ailesi ve arkadaşlarının da yardımlarıyla büyütmeye karar verir.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

benBen Wheeler(Jean-Luc Bilodeau):

Barmenlik yapıyor. Çapkın, benmerkezci, inatçı, heyecanlı, pek de sorumluluk sahibi olmayan biri. Emma’nın bir anda ortaya çıkması ile hayatı değişiyor. Her ne kadar ailesi ve arkadaşları ona yardım etmek için yanında olsalar da o da değişmek için yoğun çaba harcamak zorunda. Zira işi, bebeği ve çapkınlık denemeleri arasında yoğun bir koşuşturmaca onu bekliyor. Karakteri Kyle XY dizisinden hatırlayabileceğiniz Jean-Luc Bilodeau canlandırıyor.

 

dannyDanny Wheeler(Derek Theler):

Ben’in ağabeyi. Buz hokeyi oyuncusu. Kuvvetli, sevimli, iyi niyetli, yardımsever, biraz da aptal biri. Deyim yerindeyse Ben’in tam zıttı özelliklere sahip. Bir süredir ailesinden uzakta normal bir hayatı olan Danny’yi içinde kardeşi Ben, yeğeni Emma, annesi Bonnie ve çocukluk arkadaşı Riley’nin olduğu tempolu bir hayat bekliyor.

 

 

rileyRiley Perrin(Chelsea Kane):

Avukat. Eskiden aşırı kilolu olan, şimdilerde ise forma girmiş ve güzelleşmiş biri. Her ne kadar görüntüsü ve saygıdeğer mesleği ile eski halinden eser kalmayan biri gibi görünse de geçmişinden kalma özgüven problemleri de yok değil hani. Heyecanlı ve duygusal bir yapısı var. Hem Ben hem de Danny’nin çocukluk arkadaşı olsa da Danny ile daha samimi bir arkadaşlık geçmişi olduğunu da belirtmek gerek.

 

tucker

Tucker Dobbs(Tahj Mowry):

Ben’in kankası. Bir TV programında kamera arkasında çalışıyor. Beraber yaşadıkları ev ona ait. Her zaman pozitif hava yayan, ortama neşe katan biri. Belirli kuralları var ve bu kurallarını her fırsatta dile getiriyor. Kendini övmeyi ve kendine dikkat çekmeyi seven tiplerden. Onun için çoğu zaman imkansız diye bir şeyin olmadığını da belirtmek lazım.

 

 

bonnieBonnie Wheeler(Melissa Peterman):

Ben ve Danny’nin annesi. Eşinden boşanmış, bekar bir anne. Sabit bir işi yok. Her işi deneyen tiplerden. Çocuklarını önemseyen biri olsa da onun için en önemli şey kendisi. Tıpkı oğlu Ben gibi çapkın biri o da. Biraz çatlak, biraz çılgın, üçkağıtçı ve yalancı. Tam bir aksiyon mıknatısı yani. Karaktere Reba dizisinden hatırlanabilecek Melissa Peterman hayat veriyor.

 

 

4 sezon boyunca diziye konuk olan birkaç tanıdık sima:

– Kyle XY‘dan Matt Dallas

– Galavant‘tan Mallory Jansen

– Revenge‘ten Christa B. Allen

– Invasion‘dan  Eddie Cibrian

– Heroes‘tan Greg Grunberg

– Pretty Little Liars‘tan Lucy Hale

150227-news-baby-daddy

KAPANIŞ

Bana göre ABC Familynin en kayda değer işi olan Baby Daddynin iyi reytinglerle 4 sezondur devam ediyor olması da kalitesinin ispatı zaten. Kaliteli ve müthiş uyum sağlamış bir oyucu kadrosuna sahip olan dizide 5 ana karakter de ayrı ayrı diziye komedi unsuru katmayı başarıyor. Beraber oynamaktan keyif aldığı her halinden belli oluyor ekibin. Emma’yı oynayan bebek oyuncuların sürekli değişmesine rağmen her gidenin ardından benzer bir Emma bulup çıkarmayı başarması da cast ekibinin bir başarısı ayrıca!

Diziyi teraziye koyarsak, espri komedisinden ziyade durum komedisi kısmının daha ağır bastığını söyleyebiliriz. Hikaye ağırlıklı olarak Ben, Danny ve Tucker üçlüsünün evi ile Ben’in çalıştığı barda geçse de bölüm bölüm birçok başka mekanın da bolca kullanıldığı oluyor. Bu özelliği ile neredeyse tamamı 1-2 mekanda çekilen diğer sitkomlara nazaran bir fark yarattığı da aşikar!

Son olarak kahkaha attıran komedi bulmak zordur diyor, Baby Daddy gibi arada bir kahkaha attıran, sürekli gülümseten ve hiç sıkmayan bir tanesini bulduğunuzda sıkı sıkı sarılmanızı tavsiye ediyorum! :)

Fragman İçin Tıklayın

BabyDaddy01

BABYDADDY_Y3_D3001-F027_019_pre-550x366