56e97840c03c0e6a704a5ec0

Hepimizin de bildiği üzere Türk dizi piyasası 2 periyottan oluşur: Sonbahar-Kış Periyodu ve İlkbahar-Yaz Periyodu. Sonbahar-kış periyodunda dramanın dibine vurulur, ilkbahar-yaz periyodu ise romantik-komediler ile şenlenir. Bu ilkbahar-yaz dönemine damga vurması beklenen romantik-komedimiz ise Tatlı İntikam. Kanal D ekranlarında yayınlanacak olan dizinin yayına başlama tarihi belli oldu: 26 Mart 2016 Cumartesi. Bu da birkaç gün önce yayınlanan fragmanı:

Yapımcılığını D Productions’ın, yönetmenliğini Barış Erçetin‘in yaptığı, senaryosunu Pınar Ordu ve İlker Arslan‘ın yazdığı, başrollerinde son dönemin popüler oyuncularından biri olan, 2008 yılı Miss Turkey 1.’si Leyla Lydia Tuğutlu ve 2014 yılında Kaçak Gelinler ile büyük bir hayran kitlesi elde eden yakışıklı oyuncu Furkan Andıç‘ın yer alacağı Tatlı İntikam’ın oyuncu kadrosunda ayrıca Zeyno Günenç, Can Nergis, Hazal Türesan, Çağrı Çıtanak, Seren Deniz Yalçın ve Ayşenil Şamlıoğlu gibi isimler bulunuyor.

tatli-intikam1_640

KONUSU

Aşkta bir türlü yüzü gülmeyen Pelin (Leyla Lydia Tuğutlu),  nihayet şeytanın bacağını kırmıştır ve hayallerindeki erkekle evlenmek üzeredir. Ancak müstakbel damat adayı Tolga, nikah günü ortadan kaybolur. Pelin, aşık olduğu adam tarafından düğün günü terk edilmiştir. Bütün bu olanların ardından görmüş geçirmiş bir kadın, Pelin’e mutlu olamama sebebinin geçmişte üzdüğü birinin ahından kaynaklandığını söyler. Geçmişini sorgulamaya başlayan Pelin’in aradığı cevap ise karşısına çıkıverir: Tankut (Furkan Andıç).

tatli-intikam-ilk-ask_9231451-7345_1280x720

Üniversite yıllarında Tankut, Pelin’e platonik bir şekilde aşık olmuştur. Fakat bu aşk Tankut’un istediği gibi şekillenmemiştir. Aşkını ilan etmesinin sonucu olarak Pelin tarafından herkesin önünde aşağılanan ve kalbi kırılan Tankut, yaşadıkları yüzünden okulu bırakmak zorunda kalmış ve bu acı olayın etkisiyle radikal bir karar alarak tüm hayatını değiştirmiştir. Yurt dışına gidip uzun yıllar orada yaşayan ve aşçı olan Tankut, Türkiye’ye bambaşka biri olarak dönmüş ve kendi restoranını açmıştır. Ayrıca artık Sinan ismini kullanmaktadır.

İşte hikaye de Pelin’in bu ahın peşine düşüp Tankut’u bulup ondan özür dileyerek peşindeki bu kara büyüden kurtulmaya karar vermesi ile başlar. Ancak işler tabii ki Pelin’in sandığı kadar kolay olmayacaktır. Çünkü Tankut onun bildiği Tankut değildir ve vakit Tankut için intikam vaktidir.

56e413eb18c77358c4cabca9

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

PELİN

Pelin (Leyla Lydia Tuğutlu):

Esas kızımız. Zengin bir ailenin tek çocuğu olması dolayısıyla ebeveynleri tarafından üstüne titrenmiş, prensesler gibi büyütülmüş, bir dediği iki edilmemiş. Haliyle son derece şımarık, istediği şeyi elde edemediğinde çılgına dönen, ben merkezci biri. Aldatılmış, terk edilmiş derken aşkta bir türlü yüzü gülmemiş. Tıp fakültesini bitirdikten sonra diyetisyen olmuş. Üniversiteden beri Başak ve Simay ile çok iyi arkadaş.

 

 

 

tankut

Tankut/Sinan (Furkan Andıç):

Esas oğlan. Pelin tarafından aşkına karşılık bulamayıp, üstüne bir de aşağılanınca tıp fakültesini bırakmış, yurt dışına gidip aşçı olmuş. Hayatının kontrolünü eline alan ve üniversitede olduğu kişinin izlerini silmeye çalışan Tankut, ismini bile değiştirmiş. Artık Sinan ismini kullanıyor. Bu aralar; ortağı ve aynı zamanda yakın arkadaşı olan Bülent ile beraber kendi restoranını açmak üzere olan Sinan, işini çok seven ve işinde son derece mükemmeliyetçi biri. Babası rahmetli olmuş olan Sinan’ın annesi ve ablası ile olan ilişkileri ise iyi.

 

 

başak

Başak (Hazal Türesan):

Pelin’in üniversite yıllarından beri yakın arkadaşı. Bekar ve artık evlenme zamanının geldiğini düşünüyor. Eğlenceli ve doğal biri. Grubun daha empatik olan üyesi.

 

 

 

 

 

 

 

simay

Simay (Cemre Gümeli):

Pelin’in üçlü arkadaş grubunun diğer üyesi. Evli ve 5-6 yaşlarında bir kızı var. Kocası Hakan, düğünden kaçan damat adayı Tolga’nın yakın arkadaşı. Grubun daha fazla fikir ortaya atan üyesi.

 

 

 

 

 

 

bülent

Bülent (Çağrı Çıtanak):

Bülent’in en yakın arkadaşı ve aynı zamanda da açmak üzere olduğu restoranın ortağı. Flörtöz ve eğlenceli biri.

 

 

 

 

 

 

 

tolga

Tolga (Can Nergis):

Düğünden kaçan damat adayı. Bağımsızlığına düşkün, arkadaşları ile vakit geçirmeyi seven, futbol aşığı biri. Mankenlik yapıyor.

 

 

 

 

 

 

 

ceyda

Ceyda (Seren Deniz Yalçın):

Sinan’ın eski bir arkadaşı. Zengin ve biraz soğuk biri. İçten içe Sinan’a aşık. Sinan’ın annesi Meliha’nın çok sevdiği biri.

 

 

 

 

 

 

 

meliha

Meliha (Ayşenil Şamlıoğlu):

Sinan’ın annesi. Eşi vefat etmiş. Kızı Havva ve girdiği her işi batıran, hiç sevmediği damadı Necip ile beraber yaşıyor. Geleneksel bir Türk kadını. Ceyda’yı oğlu Sinan’a çok yakıştırıyor.

 

 

 

 

 

 

süheyla

Süheyla (Zeyno Günenç):

Pelin’in annesi. Kızının üstüne titreyen, modern bir anne. Pelin’in babası ile genelde karşıt fikirlere sahip. İzmirli.

 

 

 

 

 

 

 

rıza

Rıza (Kerem Atabeyoğlu):

Pelin’in babası. Kızının üstüne titreyen geleneksel bir baba. Pelin’in annesi ile sürekli bir tartışma halinde. Adanalı ve çok zengin biri.

 

 

 

 

 

YAZARIN NOTU

İlk bölümden hareketle; akıcı, eğlenceli, izlemesi keyifli bir romantik komedi olmuş Tatlı İntikam. Genç karakterleri sevilesi, oyunculuklar başarılı, ekip uyumu olduğu gözlemlenen, dinamik bir dizi. Vaat ettiği şeyleri verebilmiş yani.

Geleneksel ve klasik Türk dizi karakterlerini izlemeyi sevmediğim için Rıza, Necip ve Havva karakterleri göz tırmalasa da diğer karakterler olmuş bence. Özellikle Leyla Lydia Tuğutlu ve Hazal Türesan çok başarılıydı ilk bölümde. Onları izlemek büyük bir keyif. Furkan Andıç da rolüne çok yakışmış tabii.

İzleyecek olanlara iyi seyirler.

56f3fdc861361f226c433b63