sex and the city‘e birazcık desperate housewives ekleyip, başrollere de erkekleri koyarsanız n’olur? buyurun size “big shots“.

dizinin konusunu kısaca büyük şirketlerin en tepesinde yöneticilik yapan dört arkadaşın başına gelenler oluşturuyor. “her başarılı erkeğin ardında bir kadın vardır.” sözünü kanıtlamaya çalışırcasına, hepsinin hayatında, kısmen kendilerini deli eden, kadınlar mevcut.
kadroya gelince…
oyuncular birbirinden parlak ve başarılı görünseler de, diziyi kurtarmaya yetmiyor sanki. alias‘tan beri hararetle bir şeyler yapmasını beklediğim michael vartan, mutlu giden bir evliliği ve kariyeri olduğunu zannetiğimiz James Walker’ı oynuyor.

19 yaşındaki kızıyla başı dertte olan, reveal cosmetics’in CEO’su Duncan Collinsworth rolünde the practice’ten hatırlayacağınız Dylan McDermott, sürekli karısını memnun etmeye çalışan alpha crisis management’ın kurucusu brody johns rolünde christopher titus, karısını aldatırken suçluluk üzerine suçluluk duyan devotion pharmaceuticals CEO’su Karl Mixworthy rolünde de joshua malina var.
dizinin karakterleri tanıttığı ilk 10-15 dakikası eğlenceli geçse de devamı için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. neden bilmiyorum ama, sıkıcı ve monoton geldi bana. bazı yerlerde komik gibi duruyor ama yeterince değil, zorlama gibi. komiklikleri de aptallık gibi geliyor. 42 dakikalık diziyi üç günde anca bitirebildim. erkek dizisi gibi gözükse de, esas izleyicisi kadınlar olacaktır muhtemelen. michael vartan’a daha yeni kavuşmuşken iptal edilmesini temenni edemiyorum. zaten seyircilerin çoğu da diziyi beğenmiş görünüyor.
bu arada gossip girl ve dirty sexy money‘le beraber young folks‘u pilotunda kullanan üçüncü dizi oldu big shots, şarkı amerika’da tutmuş anlaşılan.
dizi perşembe günleri abc‘de oynuyor.