Amazon’un 17 Nisan’da 2. sezonuyla dönecek olan Hindistan yapımı dizisi Four More Shots Please!‘in tanıtımıyla karşınızdayız.

Komedi drama türündeki dizinin ilk sezonu 25 Ocak 2019 tarihinde yayınlanmış. 3. sezonunun olması da planlanan dizinin iki sezonu da 10’ar bölüm uzunluğunda. Bölüm süreleri ise 27-43 dakika aralığında değişmekte.

Dizinin yaratıcısı ve yürütücüsü Rangita Pritish Nandy. Ona yazar masasında Ishita Moitra ve Devika Bhagat eşlik etmişler. İlk sezonda yönetmenlik görevini Anu Menon üstlenmiş. 2. sezonun yönetmenliğini ise Nupur Asthana yapmış. Nandy’ye yapımcı koltuğunda Anoop Ram Kumar ve Ishita Pritish Nandy eşlik etmişler.

Hindistan’ın Sex and the City‘si olarak tarif edilen dizi, Hindistan’da modern bir yaşam süren 4 kadın arkadaşı merkezine alıyor. Bunlardan ikisi otuzlu yaşlarında, diğer ikisi ise yirmilerinin başında. Hayatın farklı yollarında yaşamlarını sürdüren bu 4 kadının hayatlarında süregelen romantizm, iş-yaşam çatışmaları, hırslar ve endişeler üzerine bir komedi drama dizisi Four More Shots Please!.

Birkaç sene önce bir barda başlayan beklenmedik arkadaşlıkları içki arkadaşlığına dönüşen 4 kadının hikayesini izliyoruz dizide. Damini ‘Dee’ Rizvi Roy (Sayani Gupta), yalnızlığı kaşıntı yapmaya başlamış olan bir araştırmacı gazeteci. Umang ‘Mangs’ Singh (Gurbani), hayatı kafasına estiği gibi yaşayan, özgür ruhlu, biseksüel bir spor antrenörü. Anjana ‘Anj’ Menon (Kirti Kulhari), bir kız çocuğu annesi, boşanmış bir kadın. Avukatlık yapıyor. Sidhi ‘Sids’ Patel (Maanvi Gagroo) ise yakın zamanda evlenme niyetinde olan bir genç kız. Varlıklı bir ailenin tek evladı. Üzerinde bir baskı mevcut.

Kadroda ayrıca Prateik, Lisa Ray, Milind Soman, Neil Bhoopalam, Amrita Puri, Simone Singh ve Jiya Lakhiani gibi isimler yer alıyor.

Dizinin ilk bölümünü izledim ve yeterli buldum. Eğlenceli bir dizi olacağa benziyor. Sids dışındaki karakterlerin verim vereceğine inanıyorum. Bir Hint dizisinin içerisine biseksüel bir karakter iliştirilmiş olmasını cesur bir hamle olarak buldum ayrıca.

Bu da dizinin ilk sezon fragmanı: