[eXtraDownz]Bonnie and Clyde (2013) BluRay 1080p 5.1CH x264[www.extradownz.com]

Unutulmaktan korkan bir kadın

Unutmak isteyen bir erkek

Efsane bir ikili

…ve elbette suç ve dram…

bc-s1e1-ephero-1257x1065

Dizi Künyesi

 

 

Konusu

Bilenler bilir, Bonnie ve Clyde 1930’ların efsane soyguncularıdır. Kısa sürede tüm ülkede tanınır olmalarını sağlayan başarılı soygunları ve hazin sonlarıyla meşhurdurlar.

İşte bu hikayenin 1967 yılındaki uyarlamasının üstüne bu yıl 3 kanal birleşip güzel bir uyarlamaya daha girişti. Birer buçuk saatlik 2 bölümle karşımıza çıktılar. İlk bölümle ikilinin tanışmadan önceki hayatlarından kesitleri, tanışma sürecini ve ikilinin büyüyüşünü izlerken, ikinci bölümle bu efsane ikilinin efsane oluşunu ve ardından dibe vuruşunu seyrediyoruz.

1265547_441055659348778_984125642_o

Herkesin sevdiği, başarılı bulduğu, takdir ettiği, kıskandığı, parmakla gösterdiği bir kadın olmak isteyen Bonnie ne evliliğinde aradığını bulabilir; ne de oyunculuk-mankenlik başvurularından olumlu sonuç alabilir. En büyük korkusuyla yüzleşir: Unutulmak, tanınamadan sıradan biri olarak yaşamak ve ölmek…

Daha bebekken havale geçirip de ölümün eşiğinden döndüğünden beri hayata daha da sıkı tutunan Clyde, elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaktadır. Abisiyle iş dönüşü bir partiye dalıverir ve orada ölüm eşiğindeyken hayalini kurduğu kadınla karşılaşır.

Üzerinden hayli zaman geçmesine rağmen gördüğü kızı unutamayan Clyde üzerine güzel bir takım elbise geçirir ve ismini dahi bilmediği rüyalarının kızıyla tanışmak için Bonnie’nin evinin yolunu tutar.

İkisi için de bu karşılaşma her şeyin başlangıcı olacaktır.

Karakterler

bc-holliday-grainger-castbio-688x1065Holliday GraingerBonnie Parker rolünde.

Büyük hayalleri olan ve aksi ihtimallerin düşüncesine bile tahammülü olmayan hırslı, genç, güzel bir kadın. Dünyada bir iz bırakmak, hayatı sona erdikten yıllar sonra bile tanınıyor, biliniyor, konuşuluyor olmak en büyük hayali. Bu uğurda çokça çaba sarf eden Bonnie’yi kader, hayalleriyle hiç beklenmedik bir şekilde kavuşturuyor.

Karaktere hayat veren oyuncuyu ise bol bol kitap uyarlamalarında (Great ExpectationsAnna KareninaBel AmiJane Eyre) görüyoruz. Bu uyarlamalar dışında en bilinen yapımı The Borgias.

 

 

bc-emile-hirsch-castbio-688x1065Emile HirschClyde Barrow rolünde.

Zor bir çocukluk geçiren, küçükken havale geçirip ölümden dönen ve o zamanda beridir altıncı hissi kuvvetli olan; ağabeyiyle beraber sık sık belaya bulaşan ama aslında tek istediği beladan uzak, sakin, huzurlu bir hayat olan bu gencin hayatı da rastgele dahil olduğu bir partide sadece dans ederken görebildiği bir kadın sayesinde baştan sona değişecektir. Ölümden döndüğü andan beri karşılaşmayı heyecanla beklediği kadın.

Karaktere hayat veren oyuncuyu Into the WildThe Girl Next DoorMilkLone Survivor‘da izledik.

 

 

bc-lane-garrison-castbio-688x1065

Lane GarrisonMarvin “Buck” Barrow rolünde.

Kardeşi Clyde’a göre daha fevri olan, eylemlerinin sonucunu düşünmeyen ve bu yüzden de sık sık başını belaya sokan Buck geç de olsa doğru yolu buluyor. Bonnie ve Clyde’dan gelen bir teklif ve düşünülmeden alınan kararlar Buck ve karısının da hayatında bir dönüm noktası oluyor.

Karaktere hayat veren oyuncuyu ShooterQuality of Life, CrazyPrison Break‘ten hatırlamak mümkün.

 

 

bc-sarah-hyland-castbio-688x1065

Sarah HylandBlanche Barrow rolünde.

Düzenlenen bir partide Buck’la tanışan ve ona aşık olan Blanche, Buck için kurtuluş yolu olmayı başarıyor. Bonnie ve Clyde teklifleriyle evlerinde belirdiğinde, her ne kadar istemese de tek yapabildiği kocasının yanında olabilmek oluyor. Kimse görmezken olabilecekleri görmesine rağmen onları bekleyenleri değiştiremiyor.

Karaktere hayat veren oyuncuyu Modern Family adlı dizide Haley karakteriyle hala izlemekteyiz.

 

 

bc-william-hurt-castbio-688x1065

 

 

William HurtFrank Hamer rolünde.

Zamanında kötülere korku salan, şimdilerde emekliye ayrılan Texas Ranger lakaplı bu polis, gittikçe büyüyen bu ikiliye son vermek adına sahalara geri dönüyor.

bc-austin-hebert-castbio-688x1065

 

 

 

Austin HebertTed Hinton rolünde.

Hem Bonnie, hem de Clyde’la tanışıklığı olan, hatta Bonnie ile geçici bir süre flört de eden polis memuru Ted, gelişmeler üzerine soluğu Frank Hammer’ın yanında alıyor.

 

 

 

bc-s1-elizabeth-reaser-castbio-688x1065Elizabeth Reaser: P.J. Lane rolünde.

Hırslı, çalışkan bir gazeteci olan, ancak çalıştığı gazetede oldukça sınırlanan PJ’in, Bonnie ile yaptığı bir röportaj sonrası bu ikiliye bakış açısı tamamen değişir. Ellerindeki dökümanlarla gazete sahibine rest çeken ve bu ikiliyle ilgili birçok haber yapan PJ, onları halkın gözünde sempatik bir ikiliye dönüştürür. Yazdıklarıyla ikisini daha da azılı suçlulara dönüştüreceğinden habersizdir.

Karaktere hayat veren oyuncuyu The Twilight Saga ve The Good Wife adlı yapımlardan hatırlamak mümkün.

bc-holly-hunter-castbio-688x1065

 

Holly Hunter: Emma Parker rolünde.

Bonnie’nin annesi. Kızı için en iyisini istiyor. Bunun Clyde olmadığını düşünüyor.

 

bc-dale-dickey-castbio-688x1065

 

 

 

 

Dale Dickey: Cummie Barrow rolünde.

Clyde’ın annesi. Oğlu için en iyisini istiyor. Bunun Bonnie olmadığını düşünüyor.
bc_05232013_at_12294Burada tanıtımın sonuna gelirken kişisel fikrimi de paylaşmak isterim.

İzlemeden önce hikayeyi kabaca biliyordum, ancak ayrıntılarına vakıf değildim. Belki de bu yüzden beklediğimden daha fazla keyif aldığım bir yapım oldu. İki oyuncu da karakterlerinin hakkını fazlasıyla verdiler. Bitiş müziği eşliğinde esas Bonnie ve Clyde’ın resimlerinin ve olay anı fotoğraflarının izleyiciyle paylaşılması hoş olmuş. Tüm izlediklerinizin gerçek hayattan alıntı olduğunu son bir kez daha yüzünüze çarpıyor. Diziyi izledikten sonra Bonnie ve Clyde’ın hikayesini Wikipedia’dan okuduğum için olayların neredeyse birebir aktarıldığını söyleyebilirim.

Güzel bir mini dizi arayanlara, biyografilerden hoşlananlara tavsiyedir. Aşağıdaki fotoğraflar gerçek Bonnie ve Clyde’a ait fotoğraflardır. Beraberinde dizideki karakterlerimizin benzer pozlardaki fotoğrafları mevcuttur.

bonnie-and-clyde-ratings-618x400 mushnickcover VIP_GRAINGER03_1208133

Tanıtım Filmleri

 

 

 

 

 

BonnieAndClyde2013_DVD

İzleyecek olanlara keyifli seyirler…