lost başlaması ile sitemizin tüm heyecanını üzerine çekti. biraz da bu havayı değiştirmek adına, bu hafta zaman bulup izlediğim breaking bad‘in tanıtımını yapmaya karar verdim.breaking bad bu sezonun ümit vadeden dizilerinden biri. konusuna weeds nedeniyle biraz aşina olabiliriz. ancak çekimleri , temposu ve oyuncuları ilk 3 bölümü bir çırpıda izletmeye yetiyor. hem de malcolm in the middle’dan sonra how i met your mother konuk oyunculuğu dışında pek göremediğimiz Bryan Cranston güzel bir dönüş yapıyor.

tüm aile bir aradatüm aile bir arada

walter white hayatı berbat gitmekte olan bir lise kimya öğretmeni. oğlu walter jr. bedensel engellli ve karısı skyler ise hamile. ailesini pek zor geçindirdiği için ikinci iş olarak da araba yıkamacıda çalışmak zorunda. tam da 50. yaşına yeni girdiği bu çok bunaltıcı dönemde, walt ameliyat edilemeyecek bir tür akciğer kanserine yakalandığını öğreniyor. dizinin ilk 15 dakikasında zaten walter’ın ne olursa olsun soğukkanlılığını bozamayacak biri olduğunu öğreniyoruz. ama hastalığını öğrenince küçük tepkiler göstermeye başlıyor. berbat muamele gördüğü araba yıkama işini bırakıyor. polis olan kayınbiraderi ile bir narkotik operasyonuna gitmeye karar veriyor. ne oluyorsa bu operasyonla oluyor zaten. meth üretimi ile yüzbinlerce dolar kazabılabileceğini zaten öğrenmiş, nasıl bir ortamda çalışıldığını görmek istiyor. operasyon biterken yan binadan kaçmaya çalışan kişinin eski kimya öğrencisi jesse pinkman olduğunu farkediyor.

jesse’yi biraz da tehdit ile meth üretimi yapmaya ikna ediyor.buradan sonrası tam bir keşmekeş. kimi zaman saflıklarından kimi zaman da beceriksizliklerinden başlarını belaya sokuyorlar. zaten en eğlenceli kısmı da burası dizinin.

the x-files ve harsh realm’den tanıdığımız vince gilligan tarafından yazılıp yönetilen pilot, aslında fx network için yapılmış. sezon başında fx diziyi yayınlamaktan vazgeçince amc bayrağı devralmış. pek de iyi etmiş.dizide önce de belirttiğim gibi, bryan cranston başrolde. karısı skyler rolünde anna gunn var. Aaron Paul ise eski öğrenci pinkman rolünde. dizi her pazar gece 10’da yayınlanıyor. dizi kara mizah türünde, planlanan bölüm sayısı şimdilik 7 ( grev öncesi haber). henüz 2. sezon ile ilgili ya da ilk sezon bölüm sayısı ile ilgili yeni bir haber yok. ama ümidim 2 . sezonu da izleyebilmek.

walter hayal ettiği binlerce doları kazanacak mı?

walter hayal ettiği binlerce doları kazanacak mı?