broadcity-large

Broad City, Comedy Central kanalında yayınlanan başrollerini Ilana Glazer ve Abbi Jacobson’uın paylaştığı bir komedi dizisi. İkili aynı zamanda dizinin yapımcısı ve yazarı.  Dizi yine ikilinin aynı adlı web serisinden Comedy Central kanalı için uyarlanmış. Dizinin yapımcıları arasında, aynı zamanda dizide konuk oyuncu olarak bir bölümde de yer alan Amy Schumer da yer alıyor.

Dizinin son olarak 3. sezonu yayınlandı, 4. ve 5. sezon onaylarını ise çoktan aldı. Eleştirmenler ve izleyiciler tarafından çok sevilen bir dizi, büyük ihtimal Ilana ve Abbi sürdürmek istediği kadar sürecektir.

b

Dizinin belirli bir ana konusu yok. Dizide çok yakın arkadaş olan Ilana ve Abbi’nin absürtlüklerle dolu New York’ta geçen günlük yaşamlarını izliyoruz.

Ilana, son derecek çatlak, hayatınızda görüp görebileceğiniz en tembel insan, neredeyse tek yaptığı iş esrar içmek. Ilana, Jaime adında gay bir göçmen ile aynı apartmanda yaşıyor. Lincoln adında dişçi bir sevgilisi var ama açık bir ilişki yaşıyorlar. Abbi ise arkadaşına göre daha aklı başında ve sorumlu biri ama o da çoğu zaman Ilana’ya uymaktan vazgeçemiyor. Abbi, çizim yapıyor ve sanatla uğraşmak istese de hayat şartları gereği bir spor salonunda temizlikçi olarak çalışıyor.

Abbi’nin ev arkadaşını ise şimdiye kadar hiç görmedik, ama son derece sinir bozucu bir insan olan ev arkadaşının sevgilisi Matt, Abbi’nin evinden hiç çıkmıyor. Bu arada söylemeden geçemeyeceğim; dizideki neredeyse tüm kötü şeyler Abbi’nin başına gelirken, Ilana bir şekilde her işten kendini sıyırabiliyor.

720x405-R1256_FOB_TV_Broad_A

Dediğim gibi dizinin belirli bir ana konusu yok. Karakterlere ısınırsanız çok seveceğiniz bir dizi. Popüler kültüre, günümüz siyasetine, feminizme çokça göndermeler yapıyor; Amerikan kültüründen ve Amerika’da olan bitenden az çok haberdarsanız diziden alacağınız zevk kat ve kat artar.

İyi seyirler.

 

 

Bağlantılar:

Facebook Twitter Instagram Tumblr 

Imdb Wikipedia Metacritic Rottentomatoes

Spotify:

Dizide şu ana kadar çalan tüm şarkıların çalma listesi.