mark 8:36
What profit is there for one to gain the whole world and forfeit his life?

caffee ailesi ve onlara diş bileyenler
caffee ailesi ve onlara diş bileyenler

Showtime; en şahane jeneriklerden birisine sahip dizisi huff’ın ipini çektikten sonra, bu hafta yeni bir diziye başladı. Brotherhood. İzlemeden önce Sopranos ile Wire arasında bir yerlerde diye okudum hakkında, izledikten sonra Sopranos’a oldukça yakın durduklarını söyleyebilirim. İtalyanların yerini Rhode Island‘ın İrlanda göçmeni Amerikalıları almış.

tommy caffee
tommy caffee

Caffee, ailesinin 2 evladından ufak olanı Tommy, “The Hill” adını verdikleri bölgenin temsilciler kurulu başkanıdır. Politikada oldukça başarılı olduğunu, ailesine -özellikle çocuklarına- çok düşkün olduğunu, politik manevralarla bir kaç kirli iş çevirdiğini lakin herkeslere sütten çıkmış ak kaşık gibi gözüktüğünü ilk bölümden anlıyoruz.

mike caffee
mike caffee

Diğer kardeş ise, 7 senedir uzaklarda olan Mike, öyle ki ailesi onun öldüğüne karar verip, cenazesini bile düzenlemiş. Zamanında Hill’in belalılarından olduğu aşikar, Freddie adı verilen Irish mafyası kılıklı bir herifle acaip ters düşüyorlar, kesin bir hır gür çıkacak korkunç eğlenceli olacak. 7 sene aradan sonra, bir pazar günü çıkıp geliyor öyle, lakin aile bu sefer kendisine karşı azıcık tedbirli galiba…

Bir de olayın yasal takipçileri var, Tommy ve Mike’i daha da ötesi sanıyorum ki bu Hill adı verilen bölgedeki yolsuzlukları yakınen takip eden birileri, federaller.

Tommy Caffee’yi Jason Clarke canlandırıyor, bir insan evladı bu kadar mı irlandalı durur. Farscape‘de Jenek olması ve 2002 yılının ses getiren filmlerinden Rabbit Proof Fence‘deki rolü dışında, filmografisinde dikkat çekici bir şey yok pek.

Mike Caffee’yi ise, pek soğuk bakışlı aktör Jason Isaacs canlandırıyor ki kendisini, Harry Potter filmlerindeki Lucius Malfoy olarak hatırlamanız olası. Lakin filmografisine bakınca, “aa burda da rol almış, pis herif” diyorsunuz ki haklısınız çoğunlukla kötü adam rollerinde oynamış birisi kendisi.

Son olarak, sopranos ve shield seven birisi olarak, brotherhood’u takip listeme aldım.