joss whedon buffy the vampire slayer‘ın sekizinci sezonunu yazıyor ama bu sezon tv dizisi değil de çizgi roman olarak dark horse‘dan karşımıza çıkacak (çok yakında). hemen belirtelim her ne kadar tüm karakterler hikayede olacaksa da angel ve spike’ın hakları başka bir firmada olduğu için onları çok çok az görebileceğiz. çeşitli yerlerden derlemelerle 8. sezon nasıl olacak?

kapak

kapak

çizgi roman sanki televizyon şovu gibi yazılacakmış aslında. joss whedon ilk dört sayıyı pilot yazar gibi yazacakmış. geriye kalan 25-30 sayı için bir yazar takımı oluşturacak. bıraktığımız yerden devam derken, konu dizi finalinde buffy’nin gücünü dağıttığı 1800 ve artan avcıların eğitimi etrafında dönecek ve hatta bir kaç yeni avcı ile yakından tanışma fırsatı bulacağız.angel dizisinden buffy’nin italya’da olduğunu öğrenmiştik. buffy avrupa’da olacak ve bu yeni avcıları eğitecek.xander anya’nın ölümünü atlatmak ile uğraşacak ve tabi tek gözü ile hayata devam ediyor olacak. en son röportajında weadon, kimbilir belki de görürürüz anya’yı demiş. willow tabi ki var amam hemen ilk sayıdan itibaren değil. angel dizisinin ani iptali sonrası angel’ın maceralarını ne yazik ki bu çizgi romanda öğrenemeyeceğiz ama başka bir zaman olabilirmiş.

whedon nasıl olup çizgi roman yapmaya karar verdiğini şurada anlatmış. meğer daha çok para olsa, buffy karakterlerinden yeni yeni televizyon dizileri yapmak niyetindeymiş. yeni buffy çizgi romanından resimler 1, 2, 3, 4 ile birazcık fikir edinmek mümkün.