9-14 Ekim tarihleri arasındaki Canneseries’de prömiyerini yapacak olan 10 bölümlük Belçika/Hollanda ortak yapımı dizi Red Light’tan tanıtım fragmanı yayınlandı.

Halina Reijn, Maaike Neuville, Carice van Houten

Carice van Houten (Game of Thrones), Halina Reijn (Instinct), Maaike Neuville (The Twelve), dizinin başrol oyuncuları. Geert Van Rampelberg, Jacob Derwig, Koen De Bouw, Robert de Hoog, Joren Seldeslachts, Tom Jansen, Majd Mardo, Bilal Wahib, dizinin kadrosunu oluşturan diğer isimler.

Red Light, Amsterdam ve Antwerp arasında, insan kaçakçılığı, fuhuş ve sömürü dünyasında tamamen farklı geçmişlere sahip üç kadını merkezine alan bir dizi. Sylvia (Carice van Houten), karanlık erkek arkadaşının (ve pezevenginin) genelevini işleten bir fahişe. Esther (Halina Reijn), tanınmış bir soprano ve zengin bir çevreden geliyor. Evi (Maaike Neuville), büyük bir davayı aile hayatıyla kombine etmeye çalışan bir kadın polis. Esther’in kocası birden ortadan kaybolunca üç kadın insan kaçakçılığı ve fuhuş dünyasına kapılır. Tamamen farklı geçmişlerden gelen bu kadınların yaşamları iç içe geçmiş durumda ve tuzağa düşürüldükleri, ilkel, acımasız yer altı dünyasında, sorunlarını çözmek için birbirlerine umutsuzca ihtiyaç duyduklarını keşfederler.

Başrol oyuncuları Halina Reijn ve Carice van Houten ile Frank Ketelaar, dizinin yaratıcıları. Red Light, daha öncesinde erotik gerilim filmi Instinct‘in yapımcılığını üstlenen Halina Reijn ve Carice van Houten’ın yapım şirketi Man Up’ın son prodüksiyonudur.

Esther Gerritsen (“Instinct”), Christophe Dirickx (“Tabula Rasa”), Frank Ketelaar (“Stuck”) ve Halina Reijn, dizinin yazarları. Wouter Bouvijn (“The Twelve”) ve Anke Blondé (“The Best of Dorien B.”), dizinin yönetmenleri.