Matrix filmleri ve Netflix dizisi Jessica Jones ile hepimizin yakından tanıdığı Kanadalı oyuncu Carrie-Anne Moss, Norveç dizisi Wisting’in başrol oyuncusu oldu. Moss, Amerikalı seri katili bulmak için İskandinavya’ya giden FBI ajanını canlandıracak.

Dizinin ana karakterini canlandıracak Norveçli aktör Sven Nordin (Lilyhammer) ile İngiliz aktör Richie Campbell (The Frankenstein ChroniclesLiar), 10 bölümlük dizide göreceğimiz diğer başrol oyuncuları olacaklar.

Sven Nordin, Norveç’te bir yerlerde yaşayan Amerikalı seri katili kovalayan Norveçli cinayet masası dedektifi William Wisting’i canlandıracak. Wisting’in genç gazeteci kızının seri katili sürekli manşetlere taşıması dedektifin işlerini daha da karmaşıklaştıracak ve kızının seri katil ile yolunun kesişmesine neden olacak.

Richie Campbell, dizide FBI ajanı olarak karşımıza çıkacak.

Dizinin yaratıcısı ve yönetmeni Katarina Launing (Kick It!) ve Trygve Allister Diesen (The Third Eye). Trygve Allister Diesen ve Kathrine Valen Zeiner (Eyewitness), dizinin yazarlığını yapacaklar.

İsveçli yayın kuruluşu Modern Times Group‘un digital streaming servisi Viaplay, Norveçli TV3 ve Alman ARD, dizinin yayıncısı olacaklar.

Norveç’in en büyük bütçeli dramalarından biri olacak dizi, Norveçli suç romanları yazarı, eski araştırmacı polis Jørn Lier Horst’un, 2004’te yazmaya başladığı ve 11 kitap süren William Wisting serisinin, The Hunting Dogs ve The Caveman romanlarına dayanacak.

Kaynak