Netflix’in anime dizisi Castlevania, 4. sezon sonunda final yapacak. Netflix, 13 Mayıs’ta yayınlayacağını söylediği 4. sezonun final sezonu olacağını açıkladı.

Konami’nin aynı adlı Japon video oyun serisine dayanan animesi Castlevania sona ererken, yarattığı dünyanın yaşama ihtimali var. Netflix’in aynı evrende, yepyeni bir karakter kadrosuyla geçen yeni bir dizi üzerinde çalışmalar yaptığı söyleniyor.

Castlevania, Netflix’in orijinal programlarının evriminde önemli bir diziydi. Temmuz 2017’de yayınlanmaya başladığında Netflix’in ilk orijinal anime dizisiydi. F Is For Family’den sonra yetişkinlere yönelik 2. animasyon dizisi olmuştu. Hızlı bir şekilde sadık bir takipçi grubuna kavuştu ve eleştirmenler tarafından olumlu eleştiriler aldı. Dizinin 2. sezonu Rotten Tomatoes’da % 100 puan aldı ve 2018’de En İyi Animasyon Dizisi dalında IGN Ödülü kazandı.

Dizi, yazar ve üretken çizgi roman yazarı Warren Ellis tarafından yaratıldı. Kendisi yazar ve yönetici yapımcı olarak görev yaptı. Geçen yaz 4. Sezonun senaryosunu bitirmiş olan Ellis, kesin olarak reddettiği cinsel suistimal iddialarıyla karşı karşıya kaldı. Potansiyel yeni diziyle ilgili görüşmlerin bir parçası olmadığı söyleniyor.

.