Catherine Tate, 2022’de ekranlara gelecek 6 bölümlük Netflix komedisi Hard Cell’in başrol oyuncusu oldu.

Catherine Tate tarafından yazılıp yönetilen komedi dizisi bir kadın cezaevinde geçiyor. Tate’in birden çok karakteri canlandırdığı Hard Cell, HMP Woldsley’in duvarları içinde olup bitenleri filme alan, mahkumların ve personelin hayatlarını keşfeden bir belgesel ekibini takip edecek ve Britanya ceza sistemini keskin bir mizah anlayışıyla ekranlara taşıyacak.

Yönetici yapımcı Kristian Smith, “Netflix’te izleyicilere Catherine Tate’in fantastik kreasyonlarıyla dolu kurgusal hapishanemiz HMP Woldsley’nin içini göstermek için sabırsızlanıyoruz. Bu dizi hem komik hem de dokunaklı. İngiliz kadın ıslahevinde hayatın nasıl olabileceğini ortaya koyuyor” demiş.

7 BAFTA ve 1 Uluslararası Emmy Ödülü’ne aday gösterilen BBC skeç komedi dizisi The Catherine Tate Show (2004-2007) ile ün kazanan Tate , 2006-2010 yılları arasında Doctor Who’da Donna Noble karakterini canlandırdı ve ayrıca 2011-2013 yılları arasında The Office’in ABD versiyonunda ve 2013-14 yılları arasında BBC One sitcom’u Big School’da göründü.

Ayrıca 2014-2015 yılları arasında BBC One’da yayınlanan Catherine Tate’s Nan adlı uzantı dizide The Catherine Tate Show’daki karakterlerinden birini yeniden canlandırdı.

Leopard Pictures, dizinin yapım şirketi.

Kaynak