CBS, Arnold Schwarzenegger ve Jamie Lee Curtis‘in başrolünde olduğu, James Cameron‘ın yönettiği 1994 yapımı aksiyon-komedi filmi True Lies‘ı dizi olarak tekrardan başlatmaya girişiyor.

Dizi, Burn Notice ’ın yaratıcısı Matt Nix, McG ve James Cameron’dan geliyor. True Lies pilotu Nix tarafından yazıldı ve McG tarafından yönetilecek. Disney’in sahip olduğu 20th Television, pilot bölümün yapım stüdyosu olacak.

Aynı filmde olduğu gibi, bir banliyöde yaşayan ev hanımı, mülayim ve sıradan bilgisayar danışmanı kocasının yetenekli bir uluslararası casus olduğunu öğrenince şok olur. Tutkusuz evliliklerini yeniden canlandırmaya çalışırken dünyayı kurtarmak için onunla birlikte çalışmak üzere işe alındığında, tehlike ve macera dolu bir hayata itilir.

dünyayı kurtarmak için onunla birlikte çalışmak üzere işe alınması ve tutkusuz evliliklerini yeniden canlandırmaya çalışırken tehlikeli ve macera dolu bir hayata itilmesinin hikayesini anlatılacak.

Matt Nix, yapım şirketi Flying Glass of Milk Productions, McG ve Mary Viola (Shadowhunters), yapım şirketi McG’s Wonderland Sound and Vision, James Cameron ve Rae Sanchini (Dark Angel), yapım şirketi Lightstorm Entertainment ile dizinin yönetici yapımcılığını üstlenecek.

2017’de Fox, dizinin pilot bölümüne onay vermişti. McG ve James Cameron projede yine vardı. Arrow’dan Marc Guggenheim senaryoyu yazacaktı. Fakat proje hiç ilerlemedi. 2019’da McG’nin bu sefer Disney+ için bir True Lies dizisine giriştiğinin haberi gelmişti.

True Lies, 115 milyon dolarlık bütçesi ile dünya çapında 378.8 milyon dolarlık hasılat yapan bir filmdi. Tom Arnold, Bill Paxton, Eliza Dushku ve Charlton Heston’ın başrollerini paylaştığı film, 1991 yapımı Fransız filmi La Totale!”in yeniden çevrimiydi. Film, Jamie Lee Curtis’e, komedi-müzikal dalında Altın Küre kazandırmıştı. Filmde Schwarzenegger ve Curtis’in kızını canlandıran ve o zamanlar 12 yaşında olan Eliza Dushku, dublör koordinatörü Joel Kramer tarafından tacize uğradığını 2018 yılında açıklamıştı.

Kaynak