Channel 4’un 6 bölümlük komedi/drama dizisi Pure, 30 Ocak’ta başlıyor.

Pure, yazar, gazeteci Rose Bretécher’ın çok fazla ilgi gören gerçek anılarına dayanan bir dizi. 10 yıl boyunca sakladığı utanç verici bir sır. Bu sırrı en sonunda bir makale, kitap, küresel bir zihinsel sağlık hareketi ve Channel 4’da yayınlanacak TV şovuna dönüştürdü.

Dizinin ana karakteri 24 yaşındaki Marnie. Marnie iyi değil. Başkalarına sessiz gözükebilir ama kafasının içinde amansız gürültüler var. Marnie, her zaman “kötü” düşünceleri olan ve kimseye söyleyemeyen biri. Son 3672 gündür günlük hayatında, en yersiz zamanlarda, ardı arkası kesilmeyen “XXX-dereceli” düşüncelerin yaylım ateşi altında. İster üniversitede sınavlara giriyor olsun, ister bir otobüs durağında bekliyor olsun, isterse sokakta yanından geçen yabancılar olsun, hayatı durdurulamaz cinsel düşüncelerle kesintiye uğradı. Marnie’nin neyin yanlış olduğu konusu hakkında hiçbir fikri yok; Eşcinsel mi? Bir seks bağımlısı? Bir sapık mı?  Neden bu zihinsel görüntüler kendisine bela oldu ve ne anlama geliyor?

Artık kaygıları inanılmaz derecede artan Marnie, çantasını toplayıp kendisini keşfetmek için İskoçya’da yaşadığı kasabayı terk ederek Londra’ya kaçar ve bir süre sonra “Pure O” olarak tanımlanan aşırı derecede Obsesif Kompulsif Bozukluktan muzdarip olduğunu öğrenir. Londra’da çatı partileri, inanılmayacak kadar kalabalık metrolar ve gece yarısı maceraları ile karşılaşır. Yakında kaybolan tek kişi olmadığını anlar, ancak kendine özgü yolculuğu sırasında gerçek kendini bulması için alternatif olarak yardım eden ve engelleyen başka karakterlerle tanışır.

Marnie’yi yeni oyunculardan Charly Clive canlandıracak.

Charly Clive dışında, Niamh Algar (The Bisexual), Joe Cole (Peaky Blinders), Kiran Sonia Sawar (Next of Kin), Anthony Welsh (The Trial of Christine Keeler), Arabella Weir (Two Doors Down), Ewan Stewart (The Interceptor), Olive Gray (Save Me), Tori Allen-Martin (Unforgotten), Doon Mackichan (Two Doors Down), Jing Lusi (Zapped), Eleanor Fanyinka (Holby City), dizide rol alan oyuncular.

Anıları Kirstie Swain (Clique) senaryolaştırdı. Aneil Karia (Lovesick) ve Alicia Macdonald, dizinin yönetmenleri, Jen Kenwood ve Roanna Benn (Wanderlust, Doctor Foster), dizinin yapımcıları.

.