Fox’ın uyarlama dizisi Lethal Weapon’da 2 sezon boyunca Martin Riggs karakterini canlandıran Clayne Crawford, disiplinsiz davranışları nedeniyle diziden kovuldu. Oyuncunun setteki ekibe karşı düşmanca tavırları ve duygusal istismar nedeniyle birkaç kez uyarıldığı ile ilgili haberleri 15 gün önce almıştık. Son aylarda işlerin iyice kötüleştiği, Roger Murtaugh karakterini canlandıran Damon Wayans’ın Clayne Crawford ile konuşmayı bıraktığı ile ilgili dedikodular gelen haberler arasındaydı. Ayrıca Warner Bros’un olası bir 3. sezonda Riggs’in yerine bir kadın dedektifin gelmesi üzerinde düşünceleri olduğunu da gelen haberlerden öğrenmiştik.

Bu haberden 1 gün sonra Clayne Crawford, resmi instagram hesabı üzerinden ekipten özür dileyip, davranışlarının nedenini anlatmıştı.

Bütün bu olaylardan sonra dün akşamki 2. sezon finali öncesi, dizinin 3. sezon onayı alması durumunda Clayne Crawford’un artık dizide olmayacağı ve Fox ile Warner Bros’un, Riggs’in yerini alacak oyuncu aradığı ile ilgili birçok kaynaktan haberler geldi.

Fox, WB ya da Clayne Crawford, şimdilik olayla ilgili bir yorumda bulunmadı.

Kaynak