Courteney Cox (Friends, Cougar Town, Dirt), Starz’ın deneme bölümü siparişleri arasında yer alan Shining Vale isimli komedi dizisinin başrol oyuncusu oldu.

Korku ve komediyi harmanlayacak olan dizinin yaratıcıları Sharon Horgan ve Jeff Astrof. Senaryo, Astrof tarafından kaleme alınacak. Söz konusu ikiliye yapımcı koltuğunda Aaron Kaplan, Dana Honor ve Dearbhla Walsh gibi isimler eşlik edecek. Walsh, aynı zamanda deneme bölümünü yöneten isim olacak.

Dizi, şehirden küçük bir kasabaya taşınan işlevsiz bir aileyi merkezine alacak. Ailemiz, vahşet dolu korkunç olayların yaşandığı bir eve yerleşecekler. Depresyona girdiğine ya da delirdiğine inanılan Pat (Cox) dışında kimse bu durumun farkına varmayacak.

Patricia “Pat” Phelps, geçmişte ‘uyuşturucu ve alkolle ıslatılmış bir kadının güçlendirici romanı’ olarak tarif edilen bir roman yazmış olan ve bu romanla bir şöhret kazanan, eski bir vahşi çocuk. Aradan 17 yıl geçmiş ve Pat şimdilerde temiz ve ayık. 2. romanını bir türlü yazamayan Pat, kocasıyla en son ne zaman seks yaptığını hatırlamayan bir kadın. Ergen çocukları ise aşağılık arkadaşları ile takılıp annelerinin ölmesini diledikleri bir evreden geçiyorlar. ‘Genç bir ressam, el işleri ustası ve müzisyen’ olan komşusuyla tek seferlik takılması 15 defaya dönüşene kadar sadık bir eş olan Pat, evliliğini kurtarmak için son bir efor sarf edip şehrin çılgınlığından kasabadaki bu eski eve taşınmaya karar veriyor.

Kaynak