The Cw kanalı, Mart ayında dizilerine ara veriyor. 90210, Gossip Girl, Hellcats, Nikita, One Tree Hill, Smallville, The Vampire Diaries‘in hangi tarihlerde döneceklerini haberin devamında bulabilirsiniz.

Malumunuz, Fringe‘i sezon ortasında Cuma gibi ölü bir güne alması yüzünden Fox’un dizininin reytinglerini iyice düşürüp iptal edeceği korkuları arttı. Her ne kadar kanal “Cuma günlerinin lanetini Fringe ile silmeye kararlıyız” şeklinde bir kampanya yapsa da dizinin aynı saatte CW kanalının Supernatural‘ı ile yarışıyor olması reytinglerini kötü etkilemekte. Hatta dizinin kurtulması için hayran hareketleri şimdiden başladı.Tüm bunlar gerçekleşirken The Cw kanalından Fringe’in işine yarayacak üstte bahsettiğimiz ara haberi geldi.

CW’nun programına göre, Supernatural’ın 6. sezon 16. bölümü 4 Mart 2011‘de yayınlandıktan sonra duracak ve 17. bölümü 15 Nisan 2011‘de dönecek.
İşin güzel tarafı, bu hafta yani 4 Mart’ta Fringe’in olmaması. Böylece dizinin 11, 18 ve 25 Mart’ta yayınlanacak olan kalan 3 bölümü özgürlüğün tadını çıkartacak ve muhtemelen reytinglerinde artış görülecek. Bu da diziyi iptalden döndürebilmek için iyi bir fırsat.Hatta, bu haftayı es geçen Fringe’in gelecek bölümü için Fox yeni bir iştah açıcı video (teaser) yayınlayarak izleyiciyi diziden soğutmadı. İlginizi çekiyorsa şurada izleyebilrsiniz.

Diğer Cw dizileri mi? Onlar da şu tarihler arasında ara veriyorlar :* 90210 : 28 Şubat-18 Nisan* Gossip Girl : 28 Şubat – 18 Nisan* Hellcats : 1 Mart – 19 Nisan* Nikita : 24 Şubat – 7 Nisan* One Tree Hill : 1 Mart – 19 Nisan* Smallville : 4 Mart – 15 Nisan* The Vampire Diaries : 24 Şubat – 7 Nisan