Dakota Johnson (Suspiria) ve Riley Keough (The Girlfriend Experience), bir Boat Rocker şirketi olan Platform One Media’nın, yazar Bexy Cameron’ın 8 Temmuz 2021’de yayınlanacak olan Cult Following adlı anı kitabından uyarlayacağı dizinin başrolüne geldiler.

Kitap, Bexy Cameron’ın kötü şöhretli Children of God tarikatında yetişmesinin hikayesiyle başlayacak. 16 yaşına gelen Camoren (Dakota J), kendisini soyutlayıp, tarikattan uzak bir hayat kurduktan sonra, yakın bir arkadaşı (Keough) ile bugün Amerika’da var olan günümüz tarikatlarını araştırmak ve belgelemek için bir yolculuğa çıkar. İki genç kadın bir ömür boyu sürecek bir maceraya çıkarlar ve bu yolculuk, Cameron’ın yoldaki empatik, ham ve zaman zaman inanılmaz derecede komik deneyiminin yanında, bir tarikatta büyüyüp yetişmesinin psikolojisini ve travmasını paralel bir şekilde ortaya çıkarır. Meth pişirenlerin, keşişlerin, İsa manyaklarının, sabun yapan Armageddonistlerin, gözetleme minibüslerinin, eski Apple çalışanlarının ve nihayetinde Cameron’ın ebeveynleri ve kendisiyle yüzleşmesiyle sonuçlanan bir yolculuk izleyeceğiz.

Dakota Johnson ve Ro Donnelly’nin TeaTime Pictures’ı ve Riley Keough ve Gina Gammell’in Felix Culpa’sı, dizinin yapım şirketleri.

Kaynak