damagesAvatarThe Bridge

Yabancı dizi dünyasında bu hafta yer alan kayda değer birkaç gelişmeye yer verelim :* Damages, 4. ve 5. sezon anlaşmasıyla direkten döndü.* CBS, The Bridge‘e sırtını döndü. CTV’nin diziye devam edip etmeyeceği belirsiz.* Avatar : The Last Airbender (bir arkadaşımın pek sevdiğim deyimiyle “hava atar”) animasyon dizisinin bir uzantısı (spin off) çekilecek.Ayrıntılar için habere devam…

Fx kanalının yayınladığı Emmy ve Altın küre ödülü ve adaylıkları bol olan Glenn Close‘lu dizi Damages‘a, 19 Nisan’da sona eren 3. sezonundan sonra iptal oldu gözüyle bakılıyordu. DirecTV, aylar süren pazarlıklar sonunda , The 101 Network kanalı üzerinden yayınlamak üzere bir sürpriz yaparak iki sezon sipariş etti.Böylece, dizinin 10’ar bölümlük 2 sezonu daha (4. ve 5. sezonlar) ekranlarda meraklıları ile buluşabilecek.

Kanada kanalı CTV’nin bu yıl başlayan politik polisiyesi The Bridge, Kanada’da 13 bölümüyle Mart-Mayıs 2010 arasında yayınlanmıştı. Aynı sezon, Amerikan kanalı CBS’te de 10 Temmuz’dan bu yana yayınlanmaya başlamıştı. Maalesef ilk 3 bölümü yayınladıktan sonra, izleyici oranlarını beğenmeyen CBS, dizinin gerisini yayınlamaktan vazgeçti. Bakalım CTV, dizinin 2. sezonunu sipariş edecek mi.

Son zamanlarda, sinema filmi olarak beyaz perdeye uyarlanması ile gündeme gelen sevgili dizimiz Avatar : The Last Airbender‘ın bir uzantısı (spin off) olacakmış.Nickelodeon kanalı, The Legend of Korra isimli bu yeni diziye tamam demiş. 2011 yılında yayına girmesi planlanan yeni animasyonda başrolde su klanından Korra isimli bir hatunu izleyeceğiz ve olaylar orijinal dizidekinden 70 yıl sonra geçecek.